"The Good Doctor". Czy warto obejrzeć ten serial na Netfliksie? Premiera 4 sezonu już 2 sierpnia

"The Good Doctor" to serial, który znajduje się w ofercie Netflixa. Produkcja ta to świetny wybór dla wszystkich fanów seriali o tematyce medycznej, a tych jak wiemy, w naszym kraju nie brakuje. Jeżeli więc szukasz serialu, który wciągnie cię głęboko w tajniki procedur lekarskich, oto wszystko musisz wiedzieć o "The Good Doctor".

''The Good Doctor'' - Netflix zaprasza do oglądania 

Nie tylko w Polsce, ale i na świecie produkcje z gatunku dramatu medycznego cieszą się dużą popularnością. Wystarczy tylko pomyśleć o ''Dr House'', podbijającym Netfliksa ''Szpitalu New Amsterdam'', czy chociażby ''Na dobre i na złe'' z naszego podwórka. Jakiś czas temu na Netfliksie pojawił się także ''The Good Doctor'', który w krótkim czasie zdobył wielu fanów na tej platformie. Serial ten to adaptacja południowokoreańskiej produkcji o tym samym tytule. Swoją premierę miał we wrześniu 2017 roku za pośrednictwem stacji ABC. W grudniu tego samego roku serial trafił do Polski, gdzie był emitowany na TVP2. 

O czym jest ''The Good Doctor''?

''The Good Doctor'' opowiada historię doktora Shauna Murphy’iego – młodego chirurga cierpiącego na autyzm i zespół Sawanta. Jest to bardzo rzadkie schorzenie, kiedy u osoby z zaburzeniami rozwoju występują wybitne zdolności. Często jest to właśnie doskonała pamięć, którą może pochwalić się główny bohater serialu, szczególnie w zakresie anatomii. Murphy stara się o pracę chirurga w szpitalu św. Bonawentury w San Jose, jednak zarząd ośrodka jest sceptycznie nastawiony do jego kandydatury ze względu na jego przypadłości zdrowotne. Jedynymi, którzy go wspierają, są dyrektor szpitala oraz los, który w końcu daje się wykazać Shaunowi, dzięki czemu udaje mu się zdobyć wymarzoną posadę. Teraz pozostanie mu udowodnić innym lekarzom i pacjentom, że jest w stanie ratować życia bez względu na swoje schorzenia. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

''The Good Doctor'' – obsada i opinie 

''The Good Doctor'' nieprzypadkowo jest tak cenionym i lubianym serialem. Jest to jedna z tych produkcji, która w trakcie jednego odcinka jest w stanie wywołać w człowieku więcej emocji niż niektóre seriale przez cały sezon. W jednej chwili potrafi rozbawić, a w następnej trzeba sięgać po chusteczki, żeby wytrzeć łzy. Serial skłania również do empatii i do refleksji dotyczącej postrzegania osób z autyzmem. Freddie Highmore grający główną rolę wykonał niesamowitą robotę, niezwykle wiarygodnie odgrywając zachowania osoby cierpiącej na te schorzenia. Zresztą cała obsada zasługuje na wyróżnienie, gdyż gra aktorska w ''The Good Doctor'' stoi na bardzo wysokim poziomie. Oprócz Highmore’a w obsadzie serialu możemy zobaczyć m.in.:

  • Antonia Thomas
  • Hill Harper
  • Richard Schiff
  • Christina Chang
  • Paige Spara
  • Fiona Gubelmann
  • Will Yun Lee
  • Nicholas Gonzalez

''The Good Doctor'' - sezon 4

Warto wiedzieć, że sezon 4 serialu "The Good Doctor" miał premierę 2 listopada 2020 w USA na kanale ABC, w Polsce natomiast sezon ten można było oglądać od 7 kwietnia 2021 na kanale AXN. Dobrą wiadomością dla wszystkich fanów, jest fakt, że już 2 sierpnia 4 sezon serialu pojawi się także na Netfliksie, do tej pory dostępne były tam tylko trzy pierwsze sezony.

Aktualnie można także oglądać 5 sezon serialu "The Good Doctor", który swoją premierę miał 16 lutego 2022 na kanale AXN (data premiery w USA - 27 września 2021). 

Zobacz też: Hiszpańskie seriale - przepis na filmową sjestę. Nie tylko "Dom z papieru"

Więcej o: