"The Crown". Imelda Staunton jako Elżbieta II. Jest pierwsze zdjęcie z 5. sezonu

W 5. sezonie serialu "The Crown" wcieli się w rolę królowej Elżbiety II, zastępując Olivię Colman. Prace na planie trwają, a Netflix podzielił się już pierwszym zdjęciem z nową monarchinią.

Obsada serialu "The Crown" regularnie zmienia się co dwa sezony - twórcy chcą w ten sposób wiernie oddać upływający czas. Przed nami 5. sezon produkcji Netflixa, w związku z czym w rolę Elżbiety II wcieli się nowa aktorka. Jak dowiedzieliśmy się w styczniu 2021 roku, będzie to Imelda Staunton znana z roli profesor Dolores Umbridge w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa". 

Zobacz wideo "The Crown" to najlepsza produkcja o rodzinie królewskiej? Na pewno jedna z droższych

Imelda Staunton jako nowa królowa Elżbieta II w "The Crown"

"Pierwsze spojrzenie na naszą nową królową Elżbietę II, Imeldę Staunton" - czytamy na oficjalnym profilu The Crown na Facebooku. 

Zdjęcie dodane w mediach społecznościowych cieszy się dużą popularnością. Fani produkcji pokładają duże nadzieje w nowej obsadzie i bardzo ciepło przyjęli fakt, że postać monarchini zostanie odegrana właśnie przez Imeldę Staunton. 

Serial Netfliksa 'The Crown' - Emma Corrin, nagrodzona Złotym Globem księżna Diana Emma Corrin z "The Crown" wyznała, że jest osobą niebinarną

"Wspaniale! Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co zrobi w tej roli! To niesamowita aktorka" - pisała jedna z internautek pod postem. Wcześniej w roli królowej mieliśmy okazję zobaczyć Claire Foy (pierwszy i drugi sezon) oraz Olivię Colman (trzeci i czwarty sezon). 

"The Crown". Kogo zobaczymy w nowej obsadzie? 

W piątym sezonie produkcji Netflixa zobaczymy m.in. Jonathana Pryce'a, który wcieli się w rolę księcia Filipa, Dominica Westa jako księcia Karola, Lesley Manville jako księżniczkę Małgorzatę, Elizabeth Debicki jako księżną Dianę Spencer. Według najnowszych doniesień na ekranach zobaczymy też Jonny'ego Lee Millera, który odegra Johna Majora, byłego premiera Wielkiej Brytanii

"The Crown". Ile sezonów powstanie? Kiedy premiera piątej części serii?

W styczniu 2020 roku Peter Morgan, twórca serialu, informował, że piąty sezon "The Crown" będzie ostatnim (wbrew dotychczasowym zapowiedziom o sześciu częściach produkcji). W lipcu tego samego roku zmienił jednak zdanie i uznał, że powróci do pierwotnej idei stworzenia sześciu sezonów. Zmianę decyzji w wywiadzie dla "The Variety" tłumaczył tym, iż chodzi o "oddanie bogactwa i złożoności fabuły". 

Emma Corrin w 'The Crown' "The Crown". W 5. sezonie tragiczny wypadek księżnej Diany. Co z wątkami?

W piątym sezonie serialu zobaczymy opowieść o wydarzeniach na brytyjskim dworze królewskim w latach 90. XX wieku, włącznie ze śmiercią księżnej Diany Spencer. Data premiery kolejnej odsłony nie jest jeszcze znana. Zdjęcia do piątego sezonu ruszyły w czerwcu, dlatego wiele wskazuje na to, że nowe odcinki trafią na platformę Netflix w 2022 roku. 

<<Reklama>> Ebooki o serialu The Crown dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: