"Władca Pierścieni". Jest data premiery i pierwsze zdjęcie z serialu. Bardzo tajemnicze

"Władca Pierścieni" już jest nazywany najdroższym serialem wszech czasów. Z okazji zakończenia zdjęć na planie w Nowej Zelandii, produkcja pochwaliła się pierwszym zdjęciem i zdradziła datę planowanej premiery.

Wiadomo już, że Amazon Prime Video chce pokazać serialowego "Władcę Pierścieni" 2 września 2022 roku. Jeśli chodzi natomiast o pierwszą udostępnioną fotografię, ujawniono tylko to, że kadr pochodzi z pierwszego odcinka. Osoby związane z produkcją nie chcą zdradzić nawet, czyja sylwetka jest na nim widoczna.

Gra komputerowa 'Wiedźmin', Yennefer. Drzewa z imionami z "Wiedźmina" mimo sprzeciwu radnego PiS

"Władca Pierścieni" ma być flagowym serialem Amazona, pierwszy sezon ma kosztować aż 465 mln dolarów. W obsadzie produkcji znaleźli się: Robert Aramayo (grał młodego Neda Starka w "Grze o tron", teraz wcieli się w głównego bohatera), Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith oraz Charlie Vickers. 

Zobacz wideo Filmów w seriach przybywa, cykle puchną. Nie zawsze wychodzi im to na dobre

Władca Pierścieni - jest opis fabuły

Scenariusz opowie o wydarzeniach sprzed podróży Drużyny Pierścienia, o której trylogię nakręcił Peter Jackson. W opisie fabuły czytamy:

Akcja rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit" i "Władca Pierścieni" i przeniesie widzów w epokę, w której powstały wielkie moce, królestwa rosły w siłę i popadały w ruinę, niesamowici bohaterowie stawali przed wyzwaniami, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek został stworzony przez Tolkiena, groził, że pokryje cały świat ciemnością. Rozpoczynając się w czasach względnego spokoju, serial podąża za grupą postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które mierzą się z od dawna zagrażającą wizją powrotu zła w Śródziemiu. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Lindonu, przez zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, po najdalsze zakątki mapy, te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która przetrwa długo po nich".

'Klangor' Serwisy CANAL+ online i Netflix łączą siły. Wspólna oferta

Więcej o: