Viaplay zapowiada trzy polskie seriale. Wśród nich adaptacja książki Katarzyny Bondy

Trzy nowe polskie seriale powstaną dla serwisu Viaplay, który właśnie pojawił się na polskim rynku. Subskrybenci platformy będą mogli zobaczyć produkcje "Czarny pies" i "Wolność jaskółki", a także "Polskie morderczynie". Ostatnia powstanie na kanwie bestsellerowej książki Katarzyny Bondy pod tym samym tytułem.

Serwis Viaplay zadebiutował w Polsce 3 sierpnia. W jego ofercie można znaleźć nie tylko popularne filmy i seriale, ale także ekskluzywne transmisje ze sportowych rozgrywek. Odpowiadająca za tę platformę streamingową Nordic Entertainment Group zapowiedziała, że w przygotowaniu są trzy oryginalne polskie produkcje: seriale "Polskie morderczynie", "Czarny pies" oraz "Wolność jaskółki".

Trzy polskie seriale oryginalne na Viaplay. O czym będą?

"Polskie morderczynie" to serialowa adaptacja powieści autorstwa Katarzyny Bondy. Produkcja opowie prawdziwe historie bardzo różnych kobiet, które łączy jedno - wszystkie są morderczyniami. "Katarzyna Bonda jest najpopularniejszą autorką kryminałów w Polsce - jej książki ukazały się w 15 krajach i sprzedały w ponad 2 mln egzemplarzy" - przypominają twórcy produkcji. Serial "Polskie morderczynie" zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios Poland, będące częścią NENT Group - poinformował portal wirtualnemedia.pl.

"Pękam z dumy i trzymam kciuki za powodzenie adaptacji. Jestem przekonana, że będzie to mocna rzecz zrealizowana na światowym poziomie" - wyraziła nadzieję Bonda na swoim facebookowym profilu.

"Czarny pies" będzie psychologicznym dramatem sensacyjnym o polskich weteranach powracających z wojen w Afganistanie i Iraku. Gdy misja dobiega końca, żołnierze stają przed nowymi wyzwaniami: muszą zmierzyć się z biedą oraz fizycznymi i psychicznymi bliznami, a także korupcją wśród byłych dowódców. Twórcą "Czarnego psa" będzie producent z ATM Grupy, Artur Kowalewski, znany m.in. z pracy nad serialem "Wataha". Wiadomo już, że nowa produkcja Viaplay Originals będzie liczyła sześć odcinków.

Z kolei "Wolność jaskółki" oparta zostanie na powieści Pauli Er. Produkcja ma wykorzystywać innowacyjną strukturę narracyjną, aby przybliżyć widzom niszczycielski wpływ przemocy domowej. "Wolność jaskółki" to historia Olgi, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość. Opowiedziana będzie z perspektywy różnych postaci, których losy przeplatają się w trakcie sześciu odcinków. Autorką scenariusza serialu jest Agnieszka Kruk. Produkcją zajmie się Opus TV.

<<Reklama>> Ebooki Katarzyny Bondy dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: