''Gomorra'' - sezon 5. Kiedy premiera ostatniej części serialu? Gdzie obejrzeć?

''Gomorra'' - sezon 5. Kiedy znów będziemy mogli poznawać losy rodziny Savastano? Okazuje się, że nowe odcinki Sky Atlantic wyemituje prawdopodobnie już w listopadzie. Kiedy zobaczą je widzowie w Polsce?

''Gomorra'' sezon 5. Kiedy w Polsce?

Co przyniesie wiernym widzom ''Gomorra'' w sezonie 5.? Kiedy polscy fani będą mogli się zapoznać z kolejnym etapem walki o władzę w świecie bezwzględnej neapolitańskiej mafii? Poprzedni sezon można było oglądać wiosną 2019 r. Wielu liczyło na to, że na kolejne odcinki nie będzie trzeba bardzo długo czekać. Przerwa byłaby z pewnością krótsza, ale pandemia pokrzyżowała plany filmowcom. Zdjęcia do obrazu inspirowanego książką Roberto Saviano trwały aż do kwietnia 2021 r. Stąd prawdopodobnie debiut 5. sezonu w telewizji Sky Atlantic będzie miał miejsce w listopadzie 2021 r. Najpewniej nieco później z nowymi odcinkami będą mogli zapoznać się widzowie w Polsce. Wiemy za to, że będą one dostępne dla osób, które aktywowały konto HBO GO.

''Gomorra'' - serial, który stał się bardziej popularny od książki

Co kryje się za dotychczasowymi sukcesami serii ''Gomorra''? Serial, którego kolejne sezony powstawały od 2014 r., uznawany jest za jedną z najlepszych europejskich produkcji ostatnich lat. Mroczny klimat i wartka akcja docenione zostały nie tylko przez widzów, ale i krytyków. ''Gomorra'' inspirowana jest  bestsellerową książką ''Gomorra. Podróż do imperium kamorry'' z 2006 r. Roberto Saviano, jej autor, musi być od czasu publikacji otoczony ciągłą ochroną z uwagi na zagrożenie zamachem ze strony prawdziwej mafii. W 5 sezonie znajdziemy też kontynuację pobocznych wątków serii, które naświetlone zostały w filmie ''Nieśmiertelny'' z 2019 r. 

W świetle popularności serialu nawet powodzenie książki Roberto Saviano wydaje się dziś robić nieco mniejsze wrażenie. Niekiedy można się jednak spotkać z zarzutami, że o ile bestseller miał charakter demaskatorski, to sam serial raczej kreuje neapolitańską mafię jako coś atrakcyjnego. Negatywnie o wydźwięku produkcji wypowiedzieli się m.in. burmistrz Neapolu Luigi de Magistris i znany włoski aktor Carlo Verdone (m.in. ''La Grande Bellezza''). Czy faktycznie młodzi neapolitańscy chłopcy i dziewczęta mogą chcieć się wzorować na bohaterach takich, jak Gennaro czy Immacolata Savastano? Dobrze jest wyrobić sobie własne zdanie przy okazji seansu filmowego. Oczywiście warto równocześnie sięgnąć po wspomnianą książkę autorstwa Saviano.  

Zobacz wideo Widzieliście?

''Gomorra'' - obsada. Kto pojawi się w 5 sezonie serialu?

Których aktorów zobaczymy w nowych odcinkach serialu "Gomorra''? Obsada nie może się oczywiście obyć bez Gennaro ''Genny'' Savastano granego przez Salvatore Esposito i Ciro di Marzio, w którego wcieli się Marco D'Amore. Piąty, i jednocześnie ostatni, sezon ma być także finałem ich historii. Duże role w opowieści o neapolitańskiej mafii mogą też odegrać postaci, w które wcielają się Arturo Muselli (Enzo ''Sangue Blu'') i Ivana Lotito (Azzurra Avitabile). Na razie nie jest dostępny polski zwiastun kolejnego sezonu serialu. 

 

W 4. sezonie byliśmy świadkami tego, jak Gennaro ''Genny'' Savastano musi porzucić swój plan zejścia z przestępczej drogi. Zamiast tego sam ukrywa się, odcinając od własnej rodziny. Teraz przyjdzie czas na to, by zawalczył o władzę w neapolitańskiej mafii.  Czy zwycięży, czy też umrze w ostatnim sezonie? Jaka będzie w tym rola Ciro di Marzo? Dowiemy się już niebawem. 

''Gomorra'' - Netflix. Gdzie obejrzeć serial?

Wiemy, że 5. sezon pokaże HBO GO. Niestety, abonenci Netflixa będą zawiedzeni. Nie zobaczymy tutaj ani owego sezonu "Gomorry", ani też czterech poprzednich.   

Zobacz też: ''Outlander'' sezon 6 - kiedy premiera? To będzie trudny czas dla Claire i Jamiego

Więcej o: