"Dom z papieru" sezon 5 - kiedy pojawi się kolejna odsłona jednego z hitowych seriali Netflixa?

"Dom z papieru" to bez wątpienia najchętniej oglądany hiszpański serial na Netfliksie. Przekonaj się, na kiedy datowana jest premiera 5 sezonu i co ze sobą przyniesie.

"Dom z papieru" sezon 5 – kiedy premiera?

"Dom z papieru" sezon 5 – kiedy pojawi się na platformie Netflix? Z oficjalnych źródeł wiadomo, że dziesięcioodcinkowa, finałowa odsłona tej produkcji zostanie podzielona na dwie równe części. Premiera pierwszych pięciu odcinków odbędzie się 3 września, natomiast pozostałe zostaną udostępnione na platformie 3 grudnia.

"Dom z papieru" – obsada

Już wkrótce będziemy mogli śledzić dalsze losy bohaterów serialu "Dom z papieru". Obsada w dużej mierze jest widzom znana. Po raz kolejny na naszych ekranach zagoszczą: Ursula Cobero, czyli Tokio, Alba Flores – Nairobi, Miguel Herran – Rio, Pedro Alonso – Berlin, Enrique Arce – Arturo Roman, Itziar Ituno – Lizbona, Jamie Lorene – Denver, Esther Acebo – Szkholm, Darko Peric – Helsinki, Rodrigo De la Serna – Palermo, Luka Peros – Marsylia, Hovik  Keuchkerian – Bogota, Alvaro Morte – Profesor, Fernando Cayo – pułkownik Tamayo, Olalla Hernandez – Manila, a także Najwa Nimri – inspektor Alicia Sierra. Wiadomo także, że pojawi się dwóch nowych aktorów: Miguel Angel Silvestre oraz Patrick Criado.

Zobacz wideo "Dom z papieru". Zwiastun 1. połowy 5. części

"Dom z papieru" – postacie i ich dalsza historia w 5 sezonie

Wierni fani nie mogą się już doczekać, jak rozwinie się w najnowszym sezonie akcja serialu "Dom z papieru". Postacie, których historia zostanie opowiedziana w kolejnych odcinkach, są nam w większości znane. Największe kontrowersje budzi jednak obecność Berlina i Nairobi. Choć wielu widzów chciałoby, żeby zostali także przywróceni do życia, tak się najprawdopodobniej nie stanie. Wnioskując z konwencji prowadzenia fabuły, jaką do tej pory wybierali twórcy, mogą się pojawić retrospekcje, w których bohaterowie ci mogą mieć swój udział.

A co takiego pokaże nam piąty sezon "Domu z papieru"? Jak dotąd śledziliśmy losy zorganizowanej grupy, kierowanej przez Profesora, która przeprowadziła napad na Bank Hiszpański. Obecnie złodzieje znajdują się w niezwykle trudnym położeniu. Pozostają tam uwięzieni od stu godzin. Choć ich wysiłki nie do końca poszły na marne, boleśnie odczuli niejeden zadany im do tej pory cios. Tymczasem Profesor daje się schwytać w pułapkę, zastawioną przez Sierrę, a na resztę grupy rusza wojsko. Jak zakończy się skok, od którego tak wiele zależało? I kto wyjdzie z niego zwycięsko?

Zobacz też: "Dom z papieru". Berlin, Nairobi i inni. Skąd wzięły się imiona postaci?

Maska "Dom z papieru" – co oznacza?

Maska "Dom z papieru" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rekwizytów serialowych. Każdy z członków gangu Profesora przywdziewa czerwony kombinezon i właśnie maskę Salvadora Dalego. Warto wiedzieć, że tak dobrany strój to nie przypadek. W ten sposób chciano nawiązać do początków awangardowego ruchu artystyczno-literackiego. Zakładał on swobodę twórczości oraz porzucenie jakichkolwiek zasad oraz kanonów. Zasady, którym hołdują bohaterowie, świetnie pasują do tego, czego trzymali się awangardowi twórcy. Czerwona barwa stroju zwiastuje natomiast rewolucję. W końcu grupa naszych bohaterów, a w szczególności Profesor, chciałaby coś zmienić, prawda?

Maski wzorowane na tych serialowych są też dostępne w sprzedaży. Każdy może więc przywdziać swoją, w oczekiwaniu na nadciągający nowy sezon!

Zobacz też: Najlepsze seriale oryginalne Netflixa - te historie warto poznać

Więcej o: