Netflix znowu kręci z Andrzejem Sewerynem. Teraz zagra drag queen

Netflix ogłosił obsadę najnowszego miniserialu polskiej produkcji, do którego zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu. Andrzej Seweryn w "Królowej" (tytuł roboczy) wcieli się w podwójną rolę: Sylwestra oraz Loretty.

Tak Andrzej Seweryn prezentuje się w obu wcieleniach:

Zobacz wideo Andrzej Seweryn zagra drag queen w produkcji Netfliksa

Andrzej Seweryn ("Ostatnia rodzina", "Rojst’97") zagra Sylwestra - emerytowanego krawca, który wieczorami przeistacza się w drag queen - Lorettę. Maria Peszek ("Lista Schindlera", "Nina") pojawi się w produkcji jako Wioletta - córka Sylwestra, która nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki. Natomiast Julia Chętnicka ("Zjednoczone stany miłości", "Erotica 2022") zagra Izabellę. To osiemnastoletnia córka Wioletty, szczera do bólu i urocza dziewczyna, która pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.

Seweryn wystąpił ostatnio w serialu "Rojst'97", reżyserowanym dla Netfliksa przez Jana Holoubka.

"Królowa" (tytuł roboczy) to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. Jak czytamy w opisie fabuły, to historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki ("Ukryta gra"), według konceptu Arniego Asgeirssona. Za scenariusz odpowiadają Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki. Netflix planuje premierę na 2022 rok.

Więcej o: