Rekordowy wynik TVN24. Pierwsze miejsce spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce

"Rekordowy wynik TVN24. Dziękujemy, że są Państwo z nami" - taki tytuł ma jeden z artykułów w serwisie tvn24.pl. Gdy posłowie przegłosowali projekt ustawy "lex TVN", relacje na żywo z Sejmu w kanale oglądało tyle widzów, że był to najwyższy w historii stacji wynik oglądalności - 9,8 procent udziału w grupie ogólnej. Dało to TVN24 pierwsze miejsce spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce.

"Poprzedni najwyższy wynik oglądalności osiągnęliśmy 30 października 2020 roku, gdy relacjonowaliśmy protesty w obronie praw kobiet. W momencie najwyższej oglądalności, około godziny 19.40, śledziło nas ponad półtora miliona widzów, co w grupie ogólnej stanowiło 14,7 procent udziału" - informuje serwis.

Jamie Spears, Britney Spears Britney Spears odzyska wolność. Jamie Spears zrezygnował z kurateli

Historyczny wynik TVN24 na 20-lecie

Kanał informacyjny telewizji państwowej TVP Info osiągnął 5,1 procent udziału w grupie ogólnej, a Polsat News - 2,5 procent.

Przypomnijmy, że zaledwie dwa dni wcześniej kanał TVN24 świętował swoje 20-lecie.

Zobacz wideo 20 lat TVN24. Najbardziej pamiętny gość w "Kropce nad i"? Monika Olejnik: Cały świat o tym napisał

11 sierpnia w Sejmie posłowie według harmonogramu posiedzeń mieli zająć się budzącym kontrowersje projektem dotyczącym zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Opozycji udało się doprowadzić do tego, że Prawo i Sprawiedliwość przegrało kilka głosowań, w tym to dotyczące wniosku o odroczenie obrad. Po przerwie marszałek Elżbieta Witek zarządziła jednak reasumpcję głosowania nad wnioskiem, który w ponownym głosowaniu został odrzucony - m.in. część posłów Kukiz'15 tłumaczyła, że "się pomyliła". Po wznowieniu obrad za "lex TVN" opowiedziało się 228 posłów, 216 było przeciw, 10 wstrzymało się od głosu. 

W tym tygodniu swój sprzeciw wobec ograniczaniu wolności mediów wyrazili mieszkańcy m.in. Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Szczecina. Protesty przeciwko przegłosowanej przez Sejm ustawie "lex TVN" odbywają się także w mniejszych miejscowościach. Z inicjatywy OKO.press i "Gazety Wyborczej" został także zainicjowany apel do władz, pod którym podpisują się dziennikarze. O sprawie piszą także zagraniczne media, a sekretarz stanu USA apeluje do Andrzeja Dudy:

Te akty legislacyjne są sprzeczne z zasadami i wartościami, na których zbudowane są nowoczesne i demokratyczne państwa.

Przegłosowany projekt ustawy zakłada zmiany w przepisach dotyczących przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Nowe przepisy umożliwiają przyznanie koncesji jedynie takim podmiotom, których siedziba jest w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego niezależnym od osób, instytucji czy firm zagranicznej spoza tego obszaru. Nowelizacja trafi teraz pod obrady Senatu.

Borysewicz i Kukiz w 2003 roku Jan Borysewicz nagrał z Pawłem Kukizem płytę. Teraz komentuje: Niestety, ja nie jestem tym zaskoczony

Tymczasem TVN24 od lutego 2020 roku czeka na decyzję w sprawie przedłużenia koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Termin upływa 26 września.

Więcej o: