Tak wygląda Monica Lewinsky w nowym "American Crime Story". Jest zwiastun

Trzecia odsłona "American Crime Stoy" opowie o skandalu, który wywołała informacja o romansie Billa Clintona i Moniki Lewinsky. Premiera we wrześniu.

W zapowiedzi serialu słyszymy rozmowę Lewinsky, która zwierza się ze swoich uczuć względem prezydenta Stanów Zjednoczonych, z urzędniczką Lindą Tripp, która radzi jej: 

Ta niebieska sukienka - mądrze byłoby, żebyś ją zatrzymała, nieczyszczoną.

"American Crime Story" - zobacz zwiastun nowego sezonu

Zobacz wideo American Crime Story Season 3: Impeachment "Betrayal" - zapowiedź

"Impeachment: American Crime Story" ma być historią politycznego i obyczajowego skandalu z 1998 roku, opowiedzianą w dużej mierze z perspektywy uwikłanych w nią kobiet. Ważnymi postaciami będą właśnie Monica Lewinsky, która była wtedy 22-letnią stażystką w Białym Domu, Linda Tripp i Paula Jones, która w maju 1994 roku pozwała Billa Clintona za molestowanie seksualne, które według niej wydarzyło się w maju 1991, gdy Clinton był gubernatorem. 

Serial skupi się na kryzysie, który pochłonął Paulę Jones, Monikę Lewinsky i Lindę Tripp jako główne postacie w pierwszym od ponad stu lat postępowaniu impeachmentu (procedury odwołania prezydenta) w Stanach Zjednoczonych.

Scenariusz jest oparty na książce "The Breach: Inside the Impeachment and Trial of William Jefferson Clinton" autorstwa Petera Bakera. Wśród producentów znajduje się sama Monika Lewinsky.

W poprzednich odsłonach "American Crime Story" Ryan Murphy opowiedział o procesie sportowca O.J. Simpsona z punktu widzenia prawników (pierwszy sezon) oraz zabójstwie projektanta Gianniego Versacego przez Andrew Cunanana - tu na pierwszy plan wysuwa się zabójca. Do tej pory ten serial, który jest antologią (każda seria jest oddzielną historią), zdobył m.in. 16 nagród Emmy, w tym dwie dla najlepszego serialu limitowanego i aktorskie dla Darrena Crissa, Sterlinga K. Browna, Courtney B. Vance oraz Sarah Paulson. 

W obsadzie "Impeachment: American Crime Story" oprócz Paulson (Linda Tripp) i Beanie Feldstein (Monika Lewinsky) są też m.in. Clive Owen jako prezydent Bill Clinton, Edie Falco jako Hillary Clinton, Annaleigh Ashford jako Paula Jones i Cobie Smulders jako dziennikarka Ann Coulter. Amerykańska premiera jest zaplanowana na 7 września.

Więcej o: