"The Good Doctor". Kiedy pojawi się piąty sezon serialu? [DATA, OBSADA, FABUŁA]

Seriale medyczne stają się coraz bardziej popularne. Od 13 lipca na Netfliksie można oglądać serial "The Good Doctor", którego twórcą jest David Shore - producent, scenarzysta i reżyser "Doktora House'a". Już wkrótce premiera piątego sezonu. Kiedy pojawią się kolejne odcinki "The Good Doctor"? Odpowiadamy.

3 maja 2021 roku ogłosiło, że wkrótce pojawi się następny, piąty już z kolei sezon serialu "The Good Doctor". W lipcu na Netfliksie pojawiły się trzy pierwsze sezony tej medycznej historii.

Zobacz wideo Lichota w drugim sezonie "Kruka" świetnie gra takie naburmuszone duże dziecko [Popkultura+]

"The Good Doctor". Kiedy premiera piątego sezonu?

Najnowszy sezon serialu medycznego "The Good Doctor" pojawi się  27 września 2021 roku (w Polsce 28 września) na ABC, więc fani nie muszą długo czekać na kolejne odcinki. Trzy dotychczasowe sezony tej produkcji znajdują się także na platformie streamingowej Netflix. Odcinki dostępne są także na kanale AXN.

W "The Good Doctor" główną rolę odgrywa utalentowany młody chirurg z syndromem Sawanta. Zespół Sawanta pojawia się u co dziesiątej osoby, u której zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu. Umysł takiej osoby można porównać do wyszukiwarki obrazów w Google - człowiek "myśli obrazami".

"The Good Doctor". Obsada i fabuła serialu

W rolę główną - czyli Shauna Murphy'ego  w "The Good Doctor" wciela się Freddie Highmore. W obsadzie znaleźli się również  m.in. Antonia Thomas (której nie zobaczymy w piątym sezonie), Nicholas Gonzalez, Chuku Modu, Beau Garrett i Hill Harper (Marcus Andrews). W drugim sezonie "The Good Doctor" można też zobaczyć znaną z "House'a" Lisę Edelstein.  W piątym sezonie pojawi się także Paige Spara (Lea Dilallo), Richard Schiff (Aaron Glassman), Will Yun Lee (Alex Park), Fiona Gubelmann (Morgan Reznick) i Christina Chang (Audrey Lim). Noah Galvin (Asher Wolke), Bria Samoné Henderson (Jordan Allen) oraz Osvaldo Benavides (Mateo) również znajdą się w obsadzie piątego sezonu.

Piąty sezon ma skupić się na przyszłości Shauna i Leah. Rozbudowany zostanie również wątek Lim i Mateo. Shaun nie będzie miał już obok siebie Claire, która była dla niego dużym wsparciem. Natomiast Mateo wraz z Lim przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, ale najpierw będzie musiał stanąć oko w oko z problemami prawnymi. Nie zmieni się tylko jedno - zespół szpitala San José St. Bonaventure będzie wciąż zajmować się intrygującymi przypadkami medycznymi.

Czwarty sezon "The Good Doctor" wystartował 2 listopada 2020 r. w ABC, a zakończył się 7 czerwca 2021 r. Sezon czwarty ma 20 odcinków, które trwają od 41 do 44 minut. Polska premiera piątego sezonu "The Good Doctor" zapowiadana jest na 28 września, ale wciąż nie jest znana liczba odcinków i czas ich trwania. Najprawdopodobniej nie będą diametralnie różnić się od poprzedniego sezonu.

Więcej o: