"Rick i Morty". Hasło uderzające w PiS w popularnym serialu. "Pięć gwiazdek przerwa trzy gwiazdki"

Najnowsze odcinki serialu "Rick i Morty" pojawiają się na HBO GO - chociaż wcześniej produkcja była dostępna na Netfliksie. W jednym z epizodów tłumacze pozwolili sobie na drobną zmianę, w porównaniu do oryginalnego scenariusza. W scenie znalazło się bowiem odniesienie do jednego z najpopularniejszych haseł w Polsce.

W ostatnim sezonie "Ricka i Morty'ego" wiele jest odwołań do polityki. W tłumaczeniu z języka angielskiego na polski znalazło się nawet odniesienie do jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie antyrządowych haseł.

Zobacz wideo "Rick i Morty" - zwiastun 5. sezonu

"Rick i Morty" na HBO. W polskiej wersji kreskówki pojawia się nawiązanie do protestów

Tłumacze ukryli polityczny żart w jednej ze scen. Wspomniane nagranie z serialu udostępniono w mediach społecznościowych "Ruchu Ośmiu Gwiazd".

W zamieszczonym fragmencie nagrania widać kłótnię dwóch Ricków, którym przerywają głosy z telewizji. W pewnym momencie z głośnika pada zdanie: "Tryb analizy. Hasło: pięć gwiazdek przerwa trzy gwiazdki". Gwiazdki natomiast to popularny, ocenzurowany sposób na napisanie hasła "j***ć PiS". Wspomniana scena znajduje się w drugim odcinku piątego sezonu.

W oryginalnej, angielskiej wersji serialu, Rick wpisuje hasło, które ma dezaktywować jego klony. Wpisuje wówczas ósemkę, dwa znaki równości oraz wielką literę "D" (8==D). Polscy tłumacze postanowili jednak przerobić ten żart na taki, który będzie odnosił się do protestów w kraju.

Kadr z serialu komediowego 'Rick i Morty'. 5. sezon dostępny już na HBO GO ''Rick i Morty'' - sezon 5. Ile przyjdzie nam na czekać na ostatnie odcinki serii?

Serial "Rick i Morty" to jedna z najpopularniejszych ostatnio animacji, która wielokrotnie porusza tematy niepoprawne politycznie. W zamyśle miała być to parodia serii "Powrót do przyszłości". Serial zdobył tak dużą popularność, że doczekał się już pięciu sezonów - i to mimo krytycznych głosów, którym nie podoba się wykorzystanie wulgarnego języka w produkcji.

Serial emitowany jest od grudnia 2013 roku. Twórcy kreskówki dwukrotnie wyróżnieni zostali statuetką Emmy (najważniejszą nagrodą na telewizyjnym rynku) w kategorii: najlepsza produkcja animowana. 

#Koncert Darii Zawialow w Bydgoszczy Daria Zawiałow odwołuje koncerty. " Straciłam głos"

Więcej o: