"Kruk". Czy będzie kolejny sezon serialu? Twórcy zabrali głos: Jest tam miejsce na ciąg dalszy

W piątek Canal+ wyemitował ostatni odcinek drugiego sezonu "Kruka" pod tytułem "Czorny woron nie śpi". Portal serialowa.pl rozmawiał z twórcami serialu i dowiedział się, czy fani produkcji mogą spodziewać się kolejnego - trzeciego sezonu.

Pierwszy sezon serialu - "Kruk. Szepty słychać po zmroku" pojawił się na Canal + w 2018 roku. Z kolei drugi sezon - "Kruk. Czorny woron nie śpi" widzowie mogli obejrzeć latem 2021 roku. Teraz wielu fanów produkcji zastanawia się, czy w przyszłości pojawią się kolejne odcinki o komisarzu Adamie Kruku.

Zobacz wideo Lichota w drugim sezonie "Kruka" świetnie gra takie naburmuszone duże dziecko [Popkultura+]

Czy będzie trzeci sezon "Kruka"?

Portal serialowa.pl zapytał twórców serialu "Kruk", czy możliwa jest kontynuacja historii o komisarzu. - Drugi sezon kończy się w bardzo otwarty sposób. Jest tam miejsce na ciąg dalszy - powiedział portalowi scenarzysta serialu Jakub Korolczuk. I dodał "jesteśmy w branży telewizyjnej, która rządzi się swoimi prawami. Stacja telewizyjna musi chcieć stworzyć kolejny sezon. Producenci muszą powiedzieć 'tak', reżyser musi mieć pomysł, ja również, czyli znowu musi spotkać się wiele energii, żeby coś mogło się wydarzyć".  - Czy jest na to miejsce? Tak, zdecydowanie jest - zapewnił Jakub Korolczuk. 

Michał Żurawski, serialowy Adam Kruk, również przekazał portalowi, że trzeci sezon prawdopodobnie powstanie. - Podejrzewam, że będzie trzeci sezon, więc na razie jeszcze nie wychodzę [z roli]. Robię wszystkie te rzeczy, które człowiekowi powinny pomagać, czyli dobrze się odżywiam, rzuciłem ostatnio nawet mięso, zacząłem biegać, biegam 10 km dziennie, medytuję, czytam książki, które mnie uspokajają, słucham dobrej muzyki i odpoczywam - powiedział aktor. 

"Kruk. Czarny woron nie śpi"  podbił serca fanów i zdobył uznanie krytyków

Serial "Kruk. Czarny woron nie śpi" został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, to też bardzo prawdopodobne wydaje się, że powstanie kontynuacja historii o komisarzu Kruku. W serialu obok wspomnianego wcześniej Michała Żurawskiego zobaczyć można m.in. Katarzynę Wajdę, Tomasza Włosoko, Magdalenę Koleśnik, Leszka Lichotę czy Danutę Kierklo. Drugi sezon serialu składa się z sześciu odcinków, które można oglądać online na canalplus.com.

Więcej o: