"Ranczo". Czy zostaną nakręcone nowe odcinki? Negocjacje znacznie trudniejsze, niż zakładano

Plotki dotyczące powstania kolejnego sezonu serialu "Ranczo" co jakiś czas regularnie powracają. Czy fani produkcji w końcu doczekają się nowych odcinków? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem negocjacje z Telewizją Polską okazały się znacznie trudniejsze, niż zakładano. Nowe "Ranczo" powstanie więc albo w 2022 roku, albo wcale.

Informacje o planowanej kontynuacji serialu "Ranczo" w formie filmu fabularnego po raz pierwszy pojawiły się w 2019 roku. Niedługo po śmierci Pawła Królikowskiego w lutym 2020 roku reżyser Wojciech Adamczyk powiedział jednak, że bez serialowego Kusego, film nie ma szans na powstanie. Później producenci mieli znaleźć inny pomysł na kontynuację, w związku z czym rozmowy z Telewizją Polską zostały wznowione. 

Zobacz wideo Serial "Ranczo" na Netflixie! Inne nowości na grudzień 2020

"Ranczo". Trudne negocjacje z TVP

Negocjacje z TVP wciąż trwają. W czerwcu producent serialu Maciej Strzembosz był jeszcze pozytywnie nastawiony. Otrzymał wówczas bowiem oficjalną propozycję od nadawcy na trzy odcinki serialu oraz film fabularny. 

- Zaproponowałem nieco ponad 2,5 mln zł za trzy odcinki serialu, czyli tyle, ile płacili poprzednio - po uwzględnieniu inflacji i wzrostu kosztów. I 500 tys. zł za pięć lat praw do filmu fabularnego. W sumie to śmiesznie niskie pieniądze. Długo nie było odpowiedzi. Dopiero teraz telewizja przedstawiła swoją ofertę. Rozmawiamy - mówił Onetowi producent. Nie wiadomo, ile zaoferowała Telewizja Polska, jednak porozumienia w sprawie nie udało się osiągnąć do dziś. 

"Ranczo". Nowe odcinki w 2022 roku albo wcale

W niedzielę 15 sierpnia we wsi Jeruzal, która w serialu przedstawiona jest jako Wilkowyje, odbyło się uroczyste otwarcie ronda, które zostało nazwane tytułem produkcji. Na wydarzeniu pojawił się m.in. reżyser "Rancza" Wojciech Adamczyk, który zdradził portalowi jastrzabpost.pl, że jeśli serial nie zostanie nakręcony w 2022 roku, nie powstanie już w ogóle. 

- Jeżeli w przyszłym roku nie nakręcimy, to już nie nakręcimy nigdy niczego. Będzie w tym roku książka. Dobrze by było wrócić jeszcze raz po latach. Ale też z drugiej strony wszystko ma swój koniec i trzeba się przyzwyczajać - powiedział. 

Co z filmem? Jak odpowiedział reżyser, na jeżeli uda się zdobyć dofinansowanie od Telewizji Polskiej, w przyszłym roku, rozpoczną się zdjęcia w Jeruzalu. Jeśli jednak nie uda się zdobyć dofinansowania, produkcja także się nie powiedzie. 

"Ranczo" miało swoją telewizyjną premierę w 2006 roku. Produkcja już po kilku sezonach została obwołana na Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych "serialem wszech czasów", a w szczytowym momencie popularności jej oglądalność sięgała nawet dziesięciu milionów widzów. Od premiery ostatniego sezonu serialu minęło pięć lat. 

Więcej o: