Wycięta scena z Dianą z serialu "The Crown". Jest jak z bajki. Bardzo smutnej

W jednym z odcinków na koniec czwartej serii "The Crown" pojawia się scena, w której księżna Diana obdarowuje księcia Karola kasetą z nagraniem ze swojego występu, który zaplanowała specjalnie dla niego. Widzowie nie mieli okazji zobaczyć pierwotnej wersji sceny, gdyż w ostatecznym montażu znalazł się jedynie jej króciutki fragment.

Emma Corin za rolę młodej Diany Spencer w głośnym "The Crown" dostała Złoty Glob. Twórcy postanowili wykorzystać zdolności wokalne młodej aktorki i zdecydowali się zainscenizować występ księżnej, w którego trakcie zaśpiewała miłosną balladę z musicalu "Upiór w Operze". To piosenka, w której Christine wyznaje swoje uczucia tytułowemu Upiorowi.

Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji

Wycięta scena z serialu "The Crown". Diana śpiewa w niej dla Karola

Widzowie "The Crown" mogą pamiętać odcinek, w którym Diana z okazji siódmej rocznicy ślubu wręcza kasetę z nagraniem swojego wykonania "All I Ask of You", które miało powstać przy pomocy orkiestry z West End i kompozytora Lloyda Webbera. W serialu jednak nie pojawiła się pełna wersja tej zainscenizowanej na deskach teatru piosenki — obserwujemy tylko jak serialowy książę Karol (Josh O'Connor) ogląda taśmę w Pałacu Kensington i czuje się zażenowany prezentem.

Tymczasem Netflix zdecydował się pokazać trwającą ponad cztery minuty sekwencję, w której Corrin krąży w teatralnym kostiumie po scenie. Kiedy śpiewa przy akompaniamencie orkiestry, aktorzy i reszta ekipy obserwują ją z kulis z widocznym wzruszeniem. Utwór kończy się bowiem smutnym wersem "Proszę tylko, abyś mnie kochał".

 

Zgodnie ze scenariuszem "The Crown", Diana miała wpaść na taki pomysł po tym, jak Karol poirytował się jej występem niespodzianką z 1985 roku. Księżna wtedy niespodziewanie zatańczyła dla niego do piosenki "Uptown Girl" podczas koncertu w Royal Opera House, co jej małżonek miał uznać za zwykłe popisywanie się.

Zobacz wideo Kogo dziś się słucha w Polsce? Sanah urzeka słuchaczy ujmującą sceniczną prezencją i muzyczną lekkością

Faktycznie wiadomo, że Diana Spencer w istocie wręczyła na siódmą rocznicę ślubu kasetę ze swoim występem, nie wiadomo jednak na pewno, co dokładnie wtedy z pomocą muzyków przygotowała. Twórcy serialu uznali, że motyw z nagraniem, z którego księżna była bardzo dumna, a Karol nim wzgardził, będzie dobrze obrazować napięte relacje pomiędzy małżonkami. Wiadomo już, że następne dwa sezony "The Crown" dokładniej prześledzą głośny rozwód książęcej pary oraz jego dalsze konsekwencje. Zgodnie z koncepcją Petera Morgana role Diany i Karola przejęli też starsi aktorzy — można już oglądać pierwsze zdjęcia Elizabeth Debicki i Domenica Westa z planu produkcji.

<<Reklama>> Ebooki o serialu "The Crown" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: