"The Crown". Twórcy chcą zgłębić temat relacji księcia Filipa i jego przyjaciółki "Penny"

Jak piszą brytyjskie media, "The Crown" ma po raz kolejny rozwścieczyć brytyjską rodzinę królewską. W nadchodzącym piątym sezonie twórcy chcą bowiem dokładnie zbadać relację, która łączyła księcia Filipa i jego przyjaciółkę Penelope "Penny" Knatchbull.

Prace nad najnowszym, piątym sezonem "The Crown" trwają. W nowej serii czeka nas kolejna wymiana obsady. Choć data premiery nie jest jeszcze znana, twórcy coraz bardziej rozgrzewają emocje wokół produkcji. Do tej pory dowiedzieliśmy się już, jak będzie wyglądała królowa Elżbieta, w której rolę wcieli się Imelda Staunton. Pojawiły się też zdjęcia księżnej Diany, którą zagra Elizabeth Debicki oraz księcia Karola (Dominic West). 

Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji

"The Crown" wywoła skandal? 

Według brytyjskiego dziennika "Daily Mail", wśród brytyjskich arystokratów konsternację miała wzbudzić lista bohaterów, których zobaczymy w najnowszej części produkcji. Mowa głównie o postaci Penelope "Penny" Knatchbull. Hrabina należy do rodu Mountbattenów, od lat jest blisko rodziny królewskiej. Na Wyspach najbardziej znana jest w przyjaźni z Windsorami, a w szczególności z księciem Filipem

"Twórcy 'The Crown' uważają, że jest to relacja godna zbadania, a obsadzenie tak doświadczonej aktorki, jaką jest Natascha McElhone pokazuje, jak ważna będzie to rola w nadchodzącym sezonie" - pisał dziennik, powołując się na "The Sun"

Elizabeth Debicki jako księżniczka Diana"The Crown". Diana i Karol w 5. sezonie serialu Netfliksa. Pierwsze zdjęcia

Według doniesień pochylenie się twórców serialu nad relacją Filipa i Penny raczej nie spotka się z przychylną opinią brytyjskiej rodziny królewskiej. - Ten związek bez wątpienia wzbudzał plotki i zdumienie, ale Filip i Penny utrzymywali, że są tylko przyjaciółmi - mówił informator "The Sun". Przedstawiciel Pałacu Buckingham odmówił komentarza w sprawie. 

Relacja tej dwójki trwała wiele lat. Choć Penny była młodsza od księcia o 32 lata, nie przeszkodziło im to w nawiązaniu więzi. Wielokrotnie byli widywani razem, co było dokumentowane przez media. Twórcy serialu uznali więc, że jest to wątek atrakcyjny. Nie po raz pierwszy zresztą w serialu sugerowano kontrowersyjne tezy na temat Windsorów. - Chciałem przedstawić Filipa w nowym świetle, tak jak nie był do tej pory prezentowany. Myślałem zresztą, że wszyscy wiedzą, że Filip zdradzał królową - mówił scenarzysta "The Crown". 

<<Reklama>> Ebooki o serialu "The Crown" dostępne są w Publio.pl >>

Materiały promocyjneWycięta scena z Dianą z serialu "The Crown". Jest jak z bajki. Bardzo smutnej

Więcej o: