"Wiedźmin: Zmora Wilka" już na Netfliksie. Ile czasu dzieli historie Vesemira i Geralta? Są wyliczenia

W sieci pojawił się filmik, w którym chronologicznie przedstawiono wydarzenia z produkcji Netfliksa osadzonych w wiedźmińskim świecie. Jak obliczono, historię młodego Vesemira z anime "Wiedźmin: Zmora Wilka" od przygód Geralta z Rivii z serialu z Henrym Cavillem dzieli 98 lat.

Najnowsza produkcja z uniwersum Wiedźmina jest już dostępna na Netfliksie. Premiera animowanego filmu "Wiedźmin: Zmora Wilka" odbyła się 23 sierpnia.

 

Fabuła anime skupia się wokół postaci Vesemira, późniejszego mentora Geralta z Rivii. Vesemir to młody wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie. Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości.

Zobacz wideo "Wiedźmin: Zmora wilka" - ZWIASTUN. Premiera anime już 23 sierpnia

Wiedźmin na Netfliksie. Niemal cały wiek pomiędzy wydarzeniami z obu produkcji

Twórcy profilu Netflix Geeked na Twitterze stworzyli oś czasu, na której przedstawili chronologię wydarzeń w wiedźmińskim świecie. Wynika z niej, że pomiędzy wydarzeniami w "Zmorze Wilka", które rozgrywają się w 1165 roku, a tymi w serialu "Wiedźmin" z Henrym Cavilllem w roli głównej, gdzie akcja toczy się w 1263 roku, mija 98 lat.

Wpadki na planie 'Wiedźmina' - Netflix"Wiedźmin" nie będzie idealnie wierny oryginałowi. Jakie zmiany wprowadzono?

"Wiedźmin" - sezon 3. Kiedy premiera na Netfliksie?

W przygotowaniu jest jeszcze jedna produkcja osadzona w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Mowa o serialu "The Witcher: Blood Origin", w którym wystąpią m.in. Sophia Brown w roli Éile, Michelle Yeoh jako Scían oraz Laurence O'Fuarain jako Fjall. Akcja serialu będzie jeszcze mocniej oddalona czasowo od przygód Geralta, bo aż o 1200 lat. "Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu 'Wiedźmin'. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do 'Koniunkcji Sfer', kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się" - przekazał Netflix w opisie serialu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się premiera "The Witcher: Blood Origin".

Wiadomo za to, kiedy z nowymi odcinkami powróci serial z Henrym Cavillem. Drugi sezon "Wiedźmina" pojawi się w serwisie Netflix już 17 grudnia.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Gra komputerowa 'Wiedźmin', Yennefer.Drzewa z imionami z "Wiedźmina" mimo sprzeciwu radnego PiS

Więcej o: