Nowa bohaterka w "Seksie w wielkim mieście". To jednak ona zastąpi Samanthę

Nicole Ari Parker dołączyła do obsady serialu "And Just Like That" czyli kontynuacji "Seksu w wielkim mieście". Aktorka wcieli się w Lisę, nową najlepszą przyjaciółkę Carrie Bradshaw. Kim Cattrall, które przez lata grała Samanthę, nie jest zainteresowana udziałem w nowej produkcji.

"Seks w wielkim mieście" opowiadał o przyjaźni kobiet o skrajnie odmiennych temperamentach, które pomagają sobie przejść przez najróżniejsze sytuacje życiowe, a wspierają się najbardziej zwłaszcza w przypadku spraw sercowych. Carrie (Sarah Jessica Parker), Miranda (Cynthia Nixon), Charlotte (Kristin Davis) i Samantha (Kim Cattrall) podbiły serca widzów — głośny serial na podstawie książki Candace Bushnell doczekał się sześciu sezonów, a także m.in. ośmiu Złotych Globów, siedmiu nagród Emmy, dwóch nagród Satelity, trzech odznaczeń od Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, czterech od Amerykańskiej Gildii Kostiumologów i setek kolejnych nominacji. Poza tym powstały jeszcze dwa filmy pełnometrażowe, planowano nakręcenie jeszcze trzeciego, ale przeciwko temu zbuntowała się odtwórczyni roli Samanthy Kim Kattrall, która odmówiła udziału w produkcji, podobnie zrobiła zresztą w przypadku serialu "And Just Like That". Twórcy znaleźli sposób na to, by nowa seria w dalszym ciągu opowiadała o czterech przyjaciółkach.

Zobacz wideo Ogłoszono powrót "Seksu w wielkim mieście". Czyli jak filmowcy grają na naszych sentymentach [Popkultura Extra]

Nicole Ari Parker zastępuje Kim Catrall w nowym "Seksie w wielkim mieście"

Nicole Ari Parker podjęła się trudnego wyzwania i wejdzie w buty Samanthy po tym, jak Kim Cattrall kategorycznie odmówiła powrotu na plan. 

 - Zrezygnowałam z roli Samanthy, bo kochałam 'Seks w wielkim mieście'. Granie jej było błogosławieństwem przez długie lata, ale po drugim filmie już miałam dość. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego mnie po prostu nie zastąpią inną aktorką, zamiast marnować czas na gnębienie. Nie znaczy nie - tłumaczyła swoją decyzję Cattrall.

Nowa w obsadzie aktorka wcieli się w Lisę Todd Wexley - twórczynię filmów dokumentalnych i nową najlepszą przyjaciółkę Carrie Bradshaw. Lisa teraz będzie wspierać pozostałe dziewczyny i przeżywać z nimi nowe przygody. Parker znana jest najlepiej z udziału w głośnym serialu "Empire", a także z roli w filmie "Boogie Nights", za którą dostała FFCC Award.

 

Na razie zaplanowano dziesięć półgodzinnych odcinków serialu "And Just Like That", który dostępny ma być na platformie HBO Max. W dodatku produkują go odtwórczynie głównych ról Sarah Jessica Parker, Kristin Davis i Cynthia Nixon, a także scenarzysta Michael Patrick King. Tym razem fabuła ma pokazywać jak bohaterki "poradziły sobie z trudną nawigacją życia i przyjaźni po trzydziestce do jeszcze bardziej skomplikowanej rzeczywistości ich życia i przyjaźni po pięćdziesiątce". 

Wiemy także, że w rolę Rose Goldenblatt, czyli córki Charlotte i Harry'ego, wcieli się młoda aktorka Alexa Swinton. Zobaczyć ją można m.in. w roli Ellie w serialu "Mythos", a także w takich produkcjach jak "Turbulencje", "Emergence" i "Billions". 

Poza Lisą do starych przyjaciółek dołączy także  Che Diaz, a postać tę zagra Sara Ramírez. Aktorka w 2016 roku zrobiła coming out jako osoba niebinarna i używa zaimków "she/they". Tymczasem do jej serialowej Che reszta bohaterów będzie zwracać się per "they/them".

W języku polskim w kontekście osób niebinarnych nie mamy wypracowanego jednego, konkretnego uzusu. Jedną z możliwości jest stosowanie znaku zastępującego, np. "pisałxm" lub "pisał_m". Często używa się też rodzaju neutralnego ("pisałom", "ono pisało") lub form męskich i żeńskich na zmianę. Więcej o zaimkach niebinarnych możesz przeczytać na zaimki.pl.