Sprawdzili, ile zarabiają aktorzy "Stranger Things". Winona Ryder dostaje naprawdę porządne pieniądze za odcinek

"Stranger Things" to bez wątpienia ogromny hit Netfliksa, przynoszący serwisowi duże zyski. Także grający w nim aktorzy nie powinni narzekać na brak gotówki.

"Variety" informuje, że Winona Ryder i David Harbour dostają między 350 a 400 tysięcy dolarów za odcinek "Stranger Things". Na taką samą kwotę może liczyć  Millie Bobby Brown, czyli serialowa Jedenastka. Reszta młodych aktorów musi zadowolić się kwotą 150 tys. dolarów za odcinek, co i tak pozwoliłoby im zarobić 1,2 mln dolarów za trzeci sezon produkcji. 

"Stranger Things" wróci dopiero w 2022 roku

Niestety, na czwarty sezon wielbicielom "Stranger Things" przyjdzie jeszcze poczekać. Netflix planuje premierę nowych odcinków na przyszły rok, przynajmniej dwa i pół roku po premierze trzeciej serii. Miesiąc po rozpoczęciu zdjęć do najnowszej odsłony, produkcja musiała zawiesić prace ze względu na pandemię koronawirusa. Ekipa wróciła na plan po ponad półrocznej przerwie, we wrześniu 2020 roku. 

Zobacz wideo "Stranger Things" - jest nowa zapowiedź czwartej serii. "Jedenastko, słyszysz?"

Jak zwykle, fabuła "Stranger Things" jest pełna tajemnic, ale wiemy co nieco o nowych postaciach. W czwartym sezonie pojawi się nowa bohaterka, którą zagra znana z głównej roli w serialu "Ania, nie Anna" Amybeth McNulty. Dziewczyna będzie obiektem westchnień jednego z chłopaków ze starej paczki znajomych. W obsadzie pojawi się również szkolna pedagog, pani Kelly, którą zagra Regina Ting Che.

Kolejną nową postacią będzie Patrick, w którego wcieli się Myles Truitt. Zagra lokalną gwiazdę koszykówki, którego świat wywróci się do góry nogami, kiedy odkryje, jak dziwne wydarzenia miały miejsce w Hawkins. W obsadzie pojawi się również Grace van Dien, która wcieli się w rolę cheerleaderki Chrissy. Okaże się jednak, że skrywa pewien mroczny sekret.

Więcej o: