Wracają bohaterowie "Rysy". Premiera "Układu" w październiku w AXN

Była udana ekranizacja "Rysy", teraz czas na "Układ". 5 października serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta pokazujący losy Miniki Brzozowskiej będzie miał premierę w AXN.

"'Rysa' już po pierwszym odcinku wciągnęła mnie bez reszty i po obejrzeniu całego sezonu mogę przyznać, że największe rozczarowanie, jakie mnie tu spotkało to fakt, że serial w moim odczuciu skończył się za prędko. To produkcja wyjątkowa na polskim rynku o tyle, że nie wymaga od widza tego, by uzbroił się w cierpliwość i przeczekał niezgrabne wprowadzenia postaci czy wątków. Tutaj narracja toczy się na tyle sprawnie, że płynie się razem z nią aż do końca" - pisała Justyna Bryczkowska z Gazeta.pl po premierze serialu.

"Układ" w AXN - ciąg dalszy "Rysy"

Najnowsza lokalna produkcja Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe to ośmioodcinkowy serial kryminalny. Telewizyjna adaptacja pierwszej części "Rysy" Brejdyganta miała premierę wiosną tego roku i została wyróżniona nominacją do Polskich Nagród Filmowych "Orły". W "Układzie" w rolach głównych ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis, Zuzannę Zielińską i Sylwię Juszczak-Krawczyk oraz nowych aktorów: Adama Woronowicza i Piotra Witkowskiego. Serial będzie dostępny w wersji z polskimi napisami dla niesłyszących. 

"Układ" opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach poprzedniego sezonu serialu. Wysłana na przymusowy urlop wraca do nałogu, który przed laty niemal doprowadził ją do śmierci. W tym czasie zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc w rozbiciu szajki pedofilskiej, na której trop wpadła Brzozowska. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie członkowie grupy przestępczej odpowiadają za morderstwa. Sprawa okazuje się jednak znacznie bardziej skomplikowana, a bycie oprawcą nie wyklucza bycia ofiarą.

Serial wyreżyserował Leszek Dawid, a scenarzystą wiodącym był autor powieści - Igor Brejdygant. Drugim scenarzystą był Bartosz Janiszewski. Premiera telewizyjna serialu "Układ" już 5 października o godz. 21:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 21:00.

Więcej o: