Polsat kręci komediodramat o depresji. W obsadzie "Mental" Janusz Chabior i Michał Czernecki

Serial "Mental" ma być nowatorskim komediodramatem opowiadającym o losach czworga przyjaciół z. zakładu psychiatrycznego. Bohaterowie próbują oswoić się z problemami życia codziennego, a w pokonaniu demonów choroby pomaga im dystans i poczucie humoru. Obsada i tematyka wyglądają obiecująco.

Właśnie ruszyły zdjęcia do "Mental". W serialu Polsatu główne role grają Janusz Chabior oraz Michał Czernecki, a obok nich zobaczymy Sandrę Drzymalską, Martynę Byczkowską, Mateusza Górskiego i Kacpra Olszewskiego. 

Polsat kręci serial o młodych pacjentach szpitala psychiatrycznego

Jak czytamy w informacji prasowej, Polsat zdecydował się "podjąć niezwykle ważny społecznie temat coraz częstszych przypadków depresji wśród dzieci i młodzieży", szczególnie ze względu na czas pandemii. "Nastolatki nie potrafią odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. Z podobnymi kłopotami borykają się bohaterowie najnowszej produkcji stacji. Czworo młodych ludzi: Maria (Sandra Drzymalska), Jaskółka (Martyna Byczkowska), Wiktor (Mateusz Górski) i Kogut (Kacper Olszewski). Są u progu dorosłego życia, a już czują się osaczeni przez problemy, z którymi muszą się mierzyć" - piszą twórcy.

Zobacz wideo Najtrudniejsza scena intymna dla Cezarego Pazury? "Ta pierwsza"[Popkultura]

Kto jeszcze jest bohaterem produkcji? Początkujący stand-uper Wiktor nie potrafi zarządzać finansami i popada w coraz większe długi. Maria nie radzi sobie w nowej pracy jako salowa, przytłacza ją też kolejny związek. Jaskółka jest prześladowana w szkole z powodu swojego nietypowego wyglądu. Z kolei Kogut nie nadąża za specyficznym rozrywkowym trybem życia swojego ojca (Michał Czernecki).

Każdy z bohaterów zaczyna mieć problemy ze zdrowiem psychicznym i zostaje skierowany na leczenie do szpitala psychiatrycznego. Tam rodzi się między nimi przyjaźń. Oddziałem, na którym się znajdują, kieruje Ordynator Kern – postać równie profesjonalna jak i komiczna (w tej roli Janusz Chabior).

"Mental" to fiński serialowy hit stacji YLE, który obejrzało w tym kraju 3,5 miliona widzów. Jego adaptacje powstały między innymi we Francji, Włoszech i Niemczech. Polska wersja produkowana jest przez TFP sp. z o.o. Za reżyserię i adaptację scenariuszy odpowiedzialny jest Kordian Kądziela.

Więcej o: