"Magia nagości" zadebiutowała w polskiej telewizji. "Przypomina, jak wyglądają zwykli ludzie"

"Magia nagości. Polska" w końcu doczekała się swojej premiery. Czy program spotka się z przychylnością widzów? Jak na razie da się słyszeć pewne głosy rozczarowania, dotyczące zachowania niektórych uczestników. "Słabe jest to, że w żadnej edycji nie ma tyle krytyki, co w naszej" - czytamy w komentarzach.
Zobacz wideo Z kim na randkę umówiłaby się Daria Ładocha? [Koło Plotka Extra]

W piątek 3 września o godzinie 23:00 na kanale Zoom TV wyemitowany został pierwszy odcinek polskiej edycji programu "Magia nagości". Dyrektor programowy stacji Rafał Freyer przyznał, że stacja spodziewa się protestów, podkreślając przy tym, że pokazywana w programie nagość nie jest obsceniczna.

Naked attraciton. Magia nagości. Polska. "Magia nagości. Polska" zostanie wyemitowana. Jest data pierwszego odcinka

Polska doczekała się własnej "Magii nagości". Będą skargi?

"Magia nagości" to wariacja na temat programu "Randka w ciemno", który był emitowany na antenie TVP1 od 1992 roku przez wiele lat i polegał na wyborze "randki" wyłącznie na podstawie zadawanych im pytań. Uczestnicy do samego finału znajdowali się bowiem za parawanem. W przypadku "Magii nagości" uczestnicy także wybierają potencjalnych partnerów częściowo "w ciemno". Ci są bowiem ukryci za parawanem, który stopniowo odsłania ich ciała od stóp w górę. Gdy zostaną tylko dwie finałowe osoby, wybierający także zdejmuje ubrania i musi dokonać ostatecznego wyboru.

- Były protesty w Wielkiej Brytanii, więc w Polsce też się prawdopodobnie pojawią. To naturalne, bo "Magia nagości" jest odważna i nie każdemu się podoba. Program nie jest jednak wulgarny czy obsceniczny, a nagość prezentuje w sposób naturalny i aseksualny - przyznał w rozmowie z Noizz Freyer, podkreślając, że program kręcony jest w zgodności z polskim prawem, czyli ustawą o radiofonii i telewizji.

Kolejny sezon serialu 'Rojst' powstanie m.in. w Świdnicy. Zagrają znani z drugiego sezonu Magdalena Różczka i Łukasz Simlat Netflix - TOP 10. Liderem polski serial Rojst' 97 [LISTA]

"Magia nagości. Polska" zadebiutowała w telewizji. Widzowie komentują

Zdaniem Freyera, mimo względnych kontrowersji, program w rzeczywistości pokazuje, że ludzie są różni, "a w tej różnorodności piękni", dzięki czemu pomaga widzom pozbyć się kompleksów i nierealistycznych oczekiwań wobec własnego ciała.

- Naszym zdaniem "Magia nagości. Polska" to przede wszystkim program rozrywkowy, który ma również ważny walor edukacyjny. W czasach, w których jesteśmy bombardowani przez media wyretuszowanym obrazkami idealnych ciał modelek i modeli, "Magia nagości. Polska" przypomina, jak naprawdę wyglądają zwykli ludzie - podkreśla dyrektor programowy. 

W sieci pojawiły się jednak komentarze widzów, którzy mieli okazję zobaczyć pierwszy odcinek polskiego show. Wielu z nich zwraca uwagę na komentarze niektórych uczestników, którym zdarzyło się otwarcie krytykować wygląd innych osób biorących udział w programie. "Ogólnie jest przepaść mentalna Polaków z zachodem i nie wygląda to dobrze" - napisała jedna z oglądających. Druga dodała, że "słabe jest to, że w żadnej edycji [zagranicznej - red.] nie ma tyle krytyki, co w naszej". 

Więcej o: