Opole 2021. Telewizja zwraca się wprost do widzów, a Tomasz Karolak gra Janusza

Trwa drugi dzień 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Po niezbyt owocnym w sensacyjne występy koncercie otwarcia oraz konkursie "Debiutów" przyszedł czas na sobotnie wspominki o największych serialowych hitach w historii. Pomysł na show? Telewizja mówiąca do widzów głosem Marty Manowskiej, Beata Chmielowska-Olech i Tomasz Kammel grający niezdarnych prezenterów oraz starający się skraść show Tomasz Karolak.

W dniach 3-5 września odbywa się 58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wytrwale oglądamy go i czekamy, aż wydarzy się coś, co wbije nas w fotel i każe coś napisać. W końcu — stało się. Na scenie pojawił się król polskich komedii romantycznych w roli, a jakże, komediowej.

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny o TVP: Chcę, żeby to było za mną. Chcę by TVP była znów telewizją publiczną

Opole 2021. Tomasz Karolak na Rodos 

Na sobotę przewidziano dwa koncerty. O godzinie 20:15 rozpoczęło się widowisko pod hasłem "Wielkie Przeboje Małego Ekranu", podczas którego wybrzmiewają najsłynniejsze hity z polskich seriali. Prowadzenie powierzono Beacie Chmielowskiej-Olech i Tomaszowi Kammelowi, którzy starają się, jak mogą, odgrywając rolę zabawnej pary prezenterów podróżujących przez kolejne dekady. Mają w tym dobrego kompana.

58. KFPP58. KFPP zrzut ekranu z TVP VOD

W scenerii lat 60. niespodziewanie pojawił się Tomasz Karolak i przedstawił się jako telewidz Janusz. Najpierw usilnie próbował wpłynąć na obsadę serialu "Przygody pana Michała". Po chwili żartował m.in., że był na Rodos, czyli na Rodzinnym Ogródku Działkowym Otoczonym Siatką. Ha, ha, ha. Następnie chór Sound'n'Grace odśpiewał "Balladę o małym rycerzu", a niedługo potem na scenę powrócił Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu, by wykonać "Tak mi źle" z serialu "Wojna domowa". 

58. KFPP58. KFPP zrzut ekranu z TVP VOD

Później aktor przywdział jeszcze stylizację na lata 70., żartował o czteroletniej imprezie ze szwagrem i nie mógł uwierzyć, że Polacy mają jakiekolwiek osiągnięcia w dziedzinie piłki nożnej. W latach 80. został natomiast taksówkarzem-standuperem - to oczywiście w odwołaniu do "Zmienników". Lata 90. zainspirowały go do wcielenia się w "starego wilka"; przybył do prowadzących z teczką i ogłosił, że "kupuje całą tę telewizję, i ten budynek, i te kanały, i ich też", jednak musiał uciekać, bo "Młode wilki" zaczęły mu zmieniać koła na cegły. Kolejne popisy komediowe zapewne przed nami.

58. KPFF58. KPFF zrzut ekranu z TVP VOD

58. KPFF58. KPFF zrzut ekranu z TVP VOD

Występy muzyczne, które tym razem zapewnili m.in. Andrzej Rosiewicz ("Czterdziestolatek"), Andrzej Młynarczyk ("Wakacje z blondynką"), zespół VOX ("Bananowy song") i Ryszard Rynkowski ("Życie jest nowelą"), przeplatane są pierwszoosobową opowieścią o historii telewizji, głównie przez pryzmat seriali. Przy okazji omawiania czarującego serialu "Jan Serce" narratorka, Marta Manowska, żartobliwie zastanawiała się, czy już wtedy myślała o rolniku, co będzie szukał żony. Zabawa trwa!

O godzinie 22:50 ruszy konkurs "Premiery". W szranki o nagrodę im. Karola Musioła staną: Paulla, PUTONROCK, Three Of Us, A.S.A. Anna Sokołowska Alabrudzińska, Kasia Moś ft. Jarecki, Bartek Królik, Roksana Węgiel, Krystian Ochman, Martin Lange i Natalia Zastępa.

Więcej o: