Artur Orzech też komentuje Opole. "Przepraszam, ale już mam dosyć tych pseudoprowadzących z TVP"

Artur Orzech to jeden z tych dziennikarzy, który długo pracował w TVP, ale już tam nie pracuje. Wielokrotnie prowadził koncerty w Opolu, a teraz skomentował w mediach społecznościowych to, co w tym roku dzieje się na scenie amfiteatru.

"Przepraszam, ale już mam dosyć tych pseudoprowadzących z TVP, którzy nie mają pojęcia o polskiej muzyce. Prowadzą programy o kuchni, depresji, balecie, teleturniejach, grach i igrzyskach. Przy okazji legendę w Opolu" - krytykuje Orzech, dodając następnie:

Tylko wszystko nie tu i nie na temat. Czytają z promptera, podając dokładne daty, bez kontaktu z publicznością. Której chyba już niewiele, tej prawdziwej.

Rafał Brzozowski, nachalnie promowany przez TVP i jej prezesa Jacka Kurskiego, nie zdobył uznania na Eurowizji i przepadł w półfinaleOpole 2021. Rafał Brzozowski Show w hołdzie telewizji. Hitowi Krawczyka nie dał rady

Artur Orzech krytykuje prezenterów Opola. Dziś jeszcze jeden koncert - kontrowersje jeszcze przed emisją

Przypomnijmy, że tegoroczny 58. festiwal w Opolu odbywa się w dniach 3-6 września. Do tej pory koncerty poprowadzili: 

  • koncert "Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!" - prezenterzy "Pytania na śniadanie" Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora oraz dziennikarz muzyczny Marek Sierocki - co ciekawe, to akurat Sierockiemu internauci wypominają pomyłkę w dacie śmierci Marii Koterbskiej, której postać przypominał w Opolu
  • "Debiuty" - prezenterka "PnŚ" i była tancerka Ida Nowakowska-Herndon i prezenter TVP Tomasz Wolny ("Panorama", "PnŚ")
  • "Wielkie Przeboje Małego Ekranu" - prezenter ("The Voice of Poland") Tomasz Kammel i prezenterka "Teleexpressu" Beata Chmielowska-Olech z towarzyszeniem aktora Tomasza Karolaka
  • "Premiery" - Tomasz Kammel
  • "Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną" - prezenterka TVP i rzeczniczka prasowa festiwalu Agata Konarska i dziennikarz i recenzent muzyczny Polskiego Radia Paweł Sztompke
  • "Koncert piosenki literackiej" - aktorzy Jolanta Fraszyńska i Marek Bukowski

Orzech, który sam jest dziennikarzem muzycznym i wielokrotnie był prezenterem w Opolu, a także wiele lat komentatorem Eurowizji dla TVP, zamieścił komentarz po emisji dwóch pierwszych koncertów.

Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

Tymczasem, artystów, którzy zdecydowali się pojawić na tegorocznym festiwalu, skrytykował Maciej Orłoś, który 25 lat prowadził "Teleexpress".

Maciej OrłośMaciej Orłoś ostro o artystach występujących w Opolu: Zdegustowany, zniesmaczony

W poniedziałek wieczorem odbędzie się jeszcze koncert "Scena Alternatywna TVP Kultura". W pierwszej części wystąpią Luxtorpeda i Grzech. Druga zaś poświęcona będzie twórczości Stanisława Lema, który jest patronem 2021 roku. Na scenie opolskiego festiwalu zaprezentują się Luna, L. Stadt, Bownik, Kaśka Sochacka, Eldo, Sonbird, Rysy i Michał Anioł. Zestaw muzyków zmienił się zaledwie na kilka dni przed rozpoczęciem festiwalu, co oburzyło niektórych - ich zdaniem nieuczciwe jest promowanie i sprzedawanie biletów, a potem tak duża zmiana. 

Więcej o: