Nowa platforma VOD w Polsce, a w niej kilkaset godzin tureckich seriali

Jeszcze kilka lat temu nikt nie stawiałby na to, że tureckie seriale będą miały takie wzięcie w telewizji. Teraz rusza platforma VOD DIZI, która ma w ofercie kilkaset godzin takich produkcji.

"Dizi będzie oferować wybór uznanych przez krytyków tureckich seriali, a także najlepsze seriale, telenowele i telenowele z całego świata, w zależności od wymagań lokalnych rynków". - zapowiada SPI International. - Uruchomienie serwisu strumieniowego Dizi oznacza ewolucję marki Dizi w kierunku w pełni zintegrowanej usługi, która łączy treści linearne i dostępne na żądanie - stwierdził w komunikacie Berk Uziyel, dyrektor generalny firmy.

Tureckie seriale w sieci - ile to kosztuje?

Z aplikacji będzie można korzystać w języku angielskim, polskim albo hiszpańskim. Dostępnych na razie jest 13 opcji językowych, w tym polska (lektor). 

Zobacz wideo Tureckie seriale hitem wśród polskich widzów. Od czego zaczął się ten fenomen?

"Abonenci mogą uzyskać dostęp do usługi na www.dizi.com przez internet, pobrać aplikację mobilną zgodną z systemami operacyjnymi iOS i Android lub przesyłać strumieniowo swoje ulubione treści za pośrednictwem aplikacji Smart TV, która jest dostępna dla Apple TV i wkrótce będzie dostępna dla Android TV, urządzenia Samsung i LG Smart TV" - informuje SPI International, który w marcu tego roku wprowadził telewizyjny kanał Dizi na polski rynek. 

W serwisie są dostępne m.in. "Narzeczona ze Stambułu", "Insider", "Kurt Seyit & Shura", "The 8th Day" czy "Black money love". Pierwszy tydzień jest próbny, a więc korzystanie z platformy jest w tym czasie darmowe. Później miesięczny abonament ma wynosić 4.99 zł.