- Przewodniczący [KRRiTV - red.] ma jeszcze jakieś asy w rękawie. Sytuacja jest poważna, ale jeszcze jest czas - serwis cytuje urzędnika KRRiT, który chce zachować anonimowość.
Kwestia przedłużenia koncesji dla TVN24 ciągnie się już 19 miesięcy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła decyzji w tej sprawie, choć - na co zwraca uwagę wielu ludzi związanych z mediami - zazwyczaj robi to w ciągu kilku miesięcy. Do podjęcia uchwały potrzebna jest większość 4/5 głosów - w skład KRRiTV wchodzi pięcioro członków. W tym momencie są to: Teresa Bochwic, Janusz Kawecki, Andrzej Sabatowski, Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk. Tylko Kołodziejski, który jest przewodniczącym rady, jednoznacznie opowiada się za przedłużeniem koncesji.
Ponieważ termin obowiązującej koncesji mija 26 września, zgodnie z przepisami unijnymi właściciel kanału postarał się w lipcu o uzyskanie holenderskiej koncesji, by zapewnić ciągłość nadawania TVN24. Kołodziejski zgodził się na wpisanie TVN24 do rejestru operatorów na podstawie licencji wydanej za granicą, co krytykował publicznie Kawecki.
Sprawa koncesji jest także łączona z "lex TVN" - projekt zgłoszony przez posła Marka Suskiego z PiS dotyczy ustawy o radiofonii i telewizji i zakazuje firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego pośredniej (a nie tylko bezpośredniej, jak obecnie) kontroli nad stacjami telewizyjnymi, które działają na podstawie koncesji wydanej w Polsce. To miałoby wpływ na TVN Grupy Discovery, właściciela TVN24 - koncern musiałby odsprzedać większościowy pakiet akcji w TVN. 11 sierpnia Sejm po burzliwych naradach, które zaowocowały protestami w wielu miejscowościach w Polsce, projekt przyjął. Senat ustawę odrzucił, więc wróciła do Sejmu. Prezydent zapowiada weto.
9 sierpnia 2021 roku minęło równo 20 lat, od kiedy ruszył kanał TVN24. To pierwsza polska telewizja informacyjna, która nadaje program przez całą dobę.