Zofia Bielewicz nie żyje. Aktorka była znana ze "Świata według Kiepskich" i licznych ról teatralnych

Zofia Bielewicz nie żyje. Telewidzowie znają ją ze "Świata według Kiepskich", ale aktorka miała na koncie przeszło sto ról zagranych na deskach opolskiego Teatru Kochanowskiego.

O tym, że Zofia Bielewicz nie żyje, poinformowali właśnie przedstawiciele opolskiej sceny. Aktorka zmarła w wieku 93 lat. 

Zofia Bielewicz nie żyje. "Teatr był dla niej całym życiem"

Na profilu facebookowym Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu można przeczytać, że teatr był dla Bielewicz całym życiem. "Zadebiutowała w 1945 roku w Teatrze Groteska w Krakowie. W 1974 roku związała się z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zagrała ponad 140 ról, z czego 132 w naszym teatrze. Tutaj zagrała swój ostatni spektakl - 'Córki powietrza. Sen Balladyny'" - piszą koleżanki i koledzy, żegnając ją słowami:

Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru. Odeszła w wieku 93 lat, ale w naszych sercach i wspomnieniach będzie zawsze obecna.

Zofia Bielewicz urodziła się 19 maja 1928 roku w Warszawie. Oprócz ról teatralnych, aktorka miała na swoim koncie również mniejsze role w filmach i serialach. Zagrała m. in. w "Pierwszej miłości" oraz w "Świecie według Kiepskich". W tej drugiej produkcji wcieliła się w postać Malinowskiej. 

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to", a Kora „Krakowski spleen"

Bielewicz była nagrodzona medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Więcej o: