"Ted Lasso" to najlepszy serial komediowy po gali Emmy. Jeśli nie znacie, warto nadrobić!

Gdybyście szukali nowego serialu komediowego, to zdaniem Akademii Sztuki i Nauki Telewizyjnej warto włączyć produkcję "Ted Lasso". Produkcja z Jasonem Sudeikisem w roli głównej zdobyła właśnie trzy aktorskie Emmy. No i tę najważniejszą - dla najlepszego serialu komediowego.

Pamiętacie, jak na lekcjach angielskiego uczyliście się, że "football" to w Stanach Zjednoczonych zupełnie inna gra niż nasz futbol? Bo dla nich nasza piłka nożna to "soccer", a "football players" nie ganiają po boisku przez dwie 45 minutowe połowy za okrągła piłką. Gra bardziej przypomina rugby (choć, broń boże, nie należy tych dyscyplin mylić).

"Ted Lasso" najlepszym serialem komediowym. Bohaterem trener footbalu 

Na tym pomieszaniu z poplątaniem zasadza się komediowy wątek serialu "Ted Lasso", za którego pierwszy sezon Emmy odebrała w nocy z 19 na 20 września aż trójka aktorów: Jason Sudeikis dostał wyróżnienie dla najlepszego aktora komediowego, doceniono także Hannah Waddingham (komediowa aktorka drugoplanowa) i Bretta Goldsteina (drugoplanowy aktor komediowy). Oto bowiem Amerykanin, który trenował drużynę footballu amerykańskiego, teraz zostaje zatrudniony na takim stanowisku w Anglii i oczywiście nie będzie prowadził jedenastki walczącej o punkty, a piłkarzy, biegających, by zdobyć gole.

Zobacz wideo "Ted Lasso" [ZWIASTUN]

W dodatku, twórcy produkcji nabijają się nie tylko z wątków sportowych, ale także różnic i stereotypów dotyczących tego, jak wzajemnie postrzegają się Amerykanie i Europejczycy. Jeśli spodziewacie się, że padną pytania o to, ile w końcu tu jest krajów albo żartów z popołudniowej tradycyjnej angielskiej przerwy na herbatę, to... macie rację. Ale jak to jest podane (sic!) i zagrane!

"Ted Lasso" - gdzie oglądać? Kto w obsadzie?

Serial wymyślili wspólnie Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt i Joe Kelly, bazując na postaci, w którą Sudekis wcielił się w materiałach promujących rozgrywki Premier League na antenie NBC Sports. Główną rolę w "Ted Lasso" gra właśnie Jason Sudekis, którego znają fani kultowego "Saturday Night Live" czy filmów takich jak "Szefowie wrogowie 2" oraz "Millerowie" (w obu wystąpił razem z Jennifer Aniston). Aktor za tę rolę zdobył już wcześniej Złoty Glob.

Partneruje mu choćby nagrodzona także Emmy Hannah Waddingham. Aktorkę możecie kojarzyć z bardzo kontrowersyjnej (i memogennej) sceny w serialu "Gra o tron" - grała tę wysoką kobietę krzyczącą "Shame!" podczas marszu pokutnego Cersei Lannister w piątej serii. Można ją oglądać także w roli matki jednego z licealistów w serialu "Sex Education"). Bretta Goldsteina można wcześniej było oglądać np. w komediowym serialu "Derek".

Serial można oglądać w Polsce na Apple TV+, w tym momencie dostępne są dwa sezony.

Więcej o: