"Ted Lasso" to najlepszy serial komediowy po gali Emmy. Jeśli nie znacie, warto nadrobić!

Gdybyście szukali nowego serialu komediowego, to zdaniem Akademii Sztuki i Nauki Telewizyjnej warto włączyć produkcję "Ted Lasso". Produkcja z Jasonem Sudeikisem w roli głównej zdobyła właśnie trzy aktorskie Emmy. No i tę najważniejszą - dla najlepszego serialu komediowego.

Pamiętacie, jak na lekcjach angielskiego uczyliście się, że "football" to w Stanach Zjednoczonych zupełnie inna gra niż nasz futbol? Bo dla nich nasza piłka nożna to "soccer", a "football players" nie ganiają po boisku przez dwie 45 minutowe połowy za okrągła piłką. Gra bardziej przypomina rugby (choć, broń boże, nie należy tych dyscyplin mylić).

Marcin Dorociński i Anya Taylor-Joy w serialu 'Gambit królowej' Emmy 2021. Marcin Dorociński zagrał z najlepszym serialu limitowanym roku

"Ted Lasso" najlepszym serialem komediowym. Bohaterem trener footbalu 

Na tym pomieszaniu z poplątaniem zasadza się komediowy wątek serialu "Ted Lasso", za którego pierwszy sezon Emmy odebrała w nocy z 19 na 20 września aż trójka aktorów: Jason Sudeikis dostał wyróżnienie dla najlepszego aktora komediowego, doceniono także Hannah Waddingham (komediowa aktorka drugoplanowa) i Bretta Goldsteina (drugoplanowy aktor komediowy). Oto bowiem Amerykanin, który trenował drużynę footballu amerykańskiego, teraz zostaje zatrudniony na takim stanowisku w Anglii i oczywiście nie będzie prowadził jedenastki walczącej o punkty, a piłkarzy, biegających, by zdobyć gole.

Zobacz wideo "Ted Lasso" [ZWIASTUN]

W dodatku, twórcy produkcji nabijają się nie tylko z wątków sportowych, ale także różnic i stereotypów dotyczących tego, jak wzajemnie postrzegają się Amerykanie i Europejczycy. Jeśli spodziewacie się, że padną pytania o to, ile w końcu tu jest krajów albo żartów z popołudniowej tradycyjnej angielskiej przerwy na herbatę, to... macie rację. Ale jak to jest podane (sic!) i zagrane!

"Ted Lasso" - gdzie oglądać? Kto w obsadzie?

Serial wymyślili wspólnie Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt i Joe Kelly, bazując na postaci, w którą Sudekis wcielił się w materiałach promujących rozgrywki Premier League na antenie NBC Sports. Główną rolę w "Ted Lasso" gra właśnie Jason Sudekis, którego znają fani kultowego "Saturday Night Live" czy filmów takich jak "Szefowie wrogowie 2" oraz "Millerowie" (w obu wystąpił razem z Jennifer Aniston). Aktor za tę rolę zdobył już wcześniej Złoty Glob.

Partneruje mu choćby nagrodzona także Emmy Hannah Waddingham. Aktorkę możecie kojarzyć z bardzo kontrowersyjnej (i memogennej) sceny w serialu "Gra o tron" - grała tę wysoką kobietę krzyczącą "Shame!" podczas marszu pokutnego Cersei Lannister w piątej serii. Można ją oglądać także w roli matki jednego z licealistów w serialu "Sex Education"). Bretta Goldsteina można wcześniej było oglądać np. w komediowym serialu "Derek".

Nowy sezon 'Sex Education' już na Netfliksie. Na zdjęciu: Asa Butterfield (Otis) i Emma Mackey (Maeve) Sprośny, serdeczny i zaskakująco mądry. "Sex Education" robi kolejny krok - powraca z niebinarną postacią

Serial można oglądać w Polsce na Apple TV+, w tym momencie dostępne są dwa sezony.

Więcej o: