Trwają zdjęcia do serialu "Powrót" - czarnej komedii produkcji CANAL+ Polska z Bartłomiejem Topą w roli głównej

Zwykły facet, który zmarł na zawał serca ze stresu, zmartwychwstaje. Początkowo euforyczny, odkrywa, że jego śmiercią nikt się nie zmartwił, a jego dotychczasowe życie szybko trafiło na śmietnik. Zastanawia się, czy w ogóle się ujawnić. My zastanawiamy się, dlaczego akurat on zmartwychwstał.

Autorem scenariusza nowej produkcji CANAL+ jest Krzysztof Rak, współtwórca takich filmów jak "Sztuka kochania", "Bogowie" i producent kreatywny nominowanego do Oscara "Bożego ciała". Serial wyreżyseruje Adrian Panek – autor m.in. "Pułapki" czy "Kodu genetycznego". Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska, za scenografię Daria Dwornik, a za kostiumy Małgorzata Fudala.

Nowy serial "o ludziach, którzy boją się zmienić swoje życie" 

- To jest opowieść o ludziach, którzy boją się zmienić swoje życie. Czyli o nas wszystkich. Scenariusz "Powrotu" bazuje na marzeniu, żeby być kimś innym. Zaczął się od pytań w stylu: co by było, gdybym urodził się gdzie indziej, wygrał w totolotka, albo mógł zacząć wszystko od początku, dajmy na to dwadzieścia lat temu. No to proszę bardzo! Główny bohater Jan jest trochę warszawskim hrabią Monte Christo, który wraca do świata na swoich zasadach. Śmierć po prostu przemeblowała  mu życie. Pytanie, co z tym zrobi? - mówi autor scenariusza Krzysztof Rak, nie zdradzając nic więcej z historii.

W głównej roli męskiej występuje Bartłomiej Topa, któremu towarzyszą między innymi Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Walach, Maria Dębska i Matylda Giegżno.

Zobacz wideo Mocno zaborczy chłopak zakłada się z kolegą, że zaciągnie Tessę do łóżka. Inspiracją był Harry Styles

- Utrzymany w konwencji czarnej komedii serial to produkcja, jakiej na naszym rynku jeszcze nie było. Temat "z zaświatów", zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwe dialogi i  barwna obsada. Postać zwykłego faceta, który "odrodzi się" na nowo, to rola jakby napisana dla Bartka Topy. Jego aktorski warsztat jest niebywały i cieszy nas, że to właśnie on zagra główną rolę. Sama historia POWROTU idealnie wpisuje się w czas, kiedy przez pandemię niejednokrotnie weryfikujemy nasze podejście do życia, szukamy w nim nowych priorytetów, sensu, postanawiamy je odmienić - dodaje Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

Producentem serialu jest Wonder Films - dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Studio zajmuje się produkcją filmów fabularnych oraz oryginalnych seriali.

Więcej o: