Polskie "The Office" już niedługo. Jest pierwszy zwiastun i data premiery

Jak zapewniają twórcy, polskie "The Office" będzie "idealnym serialem dla wszystkich. Dla wszystkich, których szef jest idiotą". Wiadomo już, że cały sezon ma być dostępny na Canal Plus w październiku tego roku. Tymczasem w sieci pojawił się pierwszy zwiastun z Adamem Woronowiczem.

Równo 20 lat temu powstał brytyjski serial "The Office" Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta. Widzowie BBC byli zachwyceni absurdalnym humorem, a format z czasem zaczął wędrować po całym świecie: lokalne wersje powstały w takich krajach jak Finlandia, Chile i USA. Ba, według badań Nielsena, "The Office" było w 2020 roku najchętniej oglądanym w USA serialem. Teraz swojego "Biura" doczekaliśmy się i my.

Zobacz wideo "After" jeszcze jako fan fiction nie bez powodu doczekało się porównań do "50 twarzy Greya"

Polskie "The Office" już w październiku

Polska ekipa podeszła do sprawy nadzwyczaj skrupulatnie — zamiast spolszczać oryginalne scenariusze, nasi twórcy napisali swoje własne odcinki, a wszystkie scenariusze były na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC, w tym z twórcą pierwowzoru Rickiem Gervaisem na czele. Nasza wersja została zatem odświeżona i osadzona we współczesnych realiach, pojawiła się też nowa silna kobieca postać. Scenarzyści Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki uwzględnili aktualne nastroje społeczne, zdecydowali się także na "kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów", które "będzie testem na dystans Polaków do samych siebie" - czytamy w opisie prasowym.

Tytułowe biuro umieszczone zostało w Siedlcach - to siedziba producenta wody mineralnej "Kropliczanka". Pracowników poznajemy, kiedy dochodzi do fuzji i przejęcia firmy przez nowego właściciela. Jedyną osobą, która jest tym zachwycona, jest niezbyt rozgarnięty prezes firmy, Michał, który uwielbia zwracać na siebie uwagę. Ma absurdalne pomysły, a reszta pracowników musi sobie z nimi jakoś radzić. W naszej wersji jednak nie będzie on jedyną osobą, która znacząco będzie chciała dyrygować biurowym życiem. Tutaj pojawia się młoda Patrycja - "dziecko polskich rekinów biznesu", która po rozpoczęciu pracy chce robić wszystko po swojemu.

Reżyser Maciej Bochniak, który do polskich kin wprowadził takie filmy jak "Disco polo" czy "Magnezja", opowiada o swoim nowym projekcie:

Dzięki temu rozwiązaniu będzie bardziej iskrzyć w tej całej układance. Główny bohater dostanie równoprawną przeciwniczkę, przed którą nagle będzie się musiał wykazywać większą czujnością. Wszystkie jego szalone pomysły będą musiały podlegać rewizji, bo obok jest bohaterka, która ma równie absurdalne pomysły. Teraz rozegra się walka, kto zdominuje i zawładnie tą biedną ekipą.

W głównych rolach występują Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz, a u ich boku pojawią się Kornelia Strzelecka, Monika Kulczyk, Mikołaj Matczak, Jan Sobolewski, Marcin Pempuś, Adam Bobik. Produkcją zajmują się Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński, a zdjęcia nakręcił Paweł Chorzępa. Premiera serialu odbędzie się 22 października w CANAL+ PREMIUM i w CANAL+ online na canalplus.com.

Więcej o: