Premiera "Pajęczyny" ogłoszona. Joanna Kulig na tropie intrygi z PRL-u, Andrzej Grabowski jako Gierek

"Pajęczyna" to najnowszy serial platformy Player, w którym główną rolę gra Joanna Kulig. Wciela się w Kornelię Titko, która po latach bada sprawę tajemniczej śmierci swojej matki i siostry. Tak się składa, że tropy prowadzą ją na ślady polskiego programu atomowego, nad którym pracowano w epoce Gierka. Pierwszego sekretarza w nowej produkcji gra nie kto inny niż Andrzej Grabowski.

"Pajęczyna" dostępna będzie na platformie Player.pl już od wtorku 19 października. Produkcja z gwiazdorską obsadą liczy sobie siedem odcinków i inspirowana jest mało znanymi faktami z polskiej historii. Poza Joanną Kulig i Andrzejem Grabowskim w roli Edwarda Gierka w obsadzie zobaczymy także m.in. Eryka Lubosa, Annę Radwan, Michalinę Olszańską, Mateusza Banasiuka, Edytę Olszówkę, Marka Kalitę, Rafała Mohra, Szymona Bobrowskiego czy Przemysława Sadowskiego.

Zobacz wideo Fanka One Direction wrzuciła do sieci opowiadanie inspirowane Harrym Stylesem. Dziś ma na koncie książki i ich hitowe ekranizacje

"Pajęczyna". Premiera nowego serialu sensacyjnego z Joanną Kulig

Główną bohaterką nowej produkcji jest Kornelia Titko (Kulig), która po pierwsze ma niezwykłą pamięć, a na co dzień zajmuje się badaniem życia pająków. Ogromny wpływ na jej życie miała przedwczesna śmierć jej rodziców i starszej siostry, która miała zginąć w tragicznym wypadku samochodowym. Gdy Kornelia jest już dorosła, spotyka pewnego dnia tajemniczego mężczyznę, który wyznaje jej, że był kiedyś oskarżony o zabójstwo jej siostry.

Kornelia zaczyna drążyć w rodzinnej historii. Chce odkryć, kim naprawdę jest mężczyzna, który powiedział jej o zabójstwie siostry i co wspólnego miał ze śmiercią jej matki, która nie była zwykłą kobietą. Teresa Titko za życia zajmowała się badaniami w zakresie fizyki jądrowej. Była tak wybitną specjalistką, że była prawą ręką generała-profesora Grzegorza Giedrowicza, który dowodził polskim programem badań atomowych. Przed ukończeniem projektu zginęła w dziwnych okolicznościach.

Zobacz wideo Nowy serial sensacyjny osadzony w PRL-u. Gierka zagra... Andrzej Grabowski

W ramach prywatnego śledztwa Kornelia odkrywa, że w sprawę zamieszani byli też m.in. oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz. Ociera się też o odkrycie odpowiedzi na pytanie o to, komu zależało na tym, żeby Polska nie miała własnej broni atomowej.

Serial wyreżyserował odpowiedzialny za "Usta usta" Łukasz Jaworski, a zdjęcia nakręcił Witold Płóciennik, który wcześniej pracował przy takich projektach jak seriale "Klangor", "Kruk. Czorny woron nie śpi", "Paradoks", "Ultraviolet". Autorami scenariusza są Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki, za scenografię odpowiadał Maciej Fajst, kostiumy stworzyła Ewa Gronowska, a charakteryzację Pola Guźlińska.

Więcej o: