"Czarna lista" sezon 9 - kiedy premiera nowych odcinków popularnego serialu?

"Czarna lista" - sezon 9 zadebiutuje na AXN tej jesieni! Fani produkcji już niebawem będą mogli poznać dalsze losy Raymonda "Reda" Reddingtona (James Spader), który powróci w kolejnej odsłonie lubianego dramatu kryminalnego. Poznaj obsadę i datę premiery nowego sezonu hitu od NBC.

Serial "Czarna lista"       

Serial "Czarna lista" (ang. "The Blacklist"), wyprodukowany przez telewizję NBC, zadebiutował w Polsce 24 października 2013 roku na kanale AXN i szybko zdobył uznanie wśród widzów. Historia kryminalna skupia się na losach byłego agenta rządowego, będącego obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Ameryce, Raymonda "Reda" Reddingtona (James Spader). Bohater przez długi czas zostawał nieuchwytny, jednak w pewnym momencie decyduje się na pewien układ z FBI – Red zamierza pomóc w odnalezieniu i schwytaniu najbardziej poszukiwanych przestępców w zamian za immunitet, Raymond zastrzega również, że będzie rozmawiać wyłącznie z rozpoczynającą karierę w FBI Elizabeth "Liz" Keen (Megan Boone), której specjalnością jest tworzenia profili psychologicznych.

Wciągający serial doczekał się już ośmiu sezonów, a najwierniejsi fani z niecierpliwością oczekują premiery nowych odcinków. Obecnie, każdy kto chciałby zapoznać się z historią Reda i agentki Elizabeth, może odnaleźć serial na platformie Netflix.

"Czarna lista" sezon 9 – kiedy premiera?

Kiedy możemy spodziewać się 9 sezonu serialu "Czarna lista"? Popularna produkcja powróci już niedługo – data premiery w USA zaplanowana jest na 21 października 2021. Być może 9 sezon pozwoli poznać odpowiedzi na kwestie, które jeszcze nie zostały wyjaśnione. Widzowie wciąż nie wiedzą, dlaczego Red pojawił się lata temu w życiu agentki Liz.

"Czarna lista": obsada serialu    

Obsada świetnie ocenianego serialu "Czarna lista" ulegnie zmianie wraz z nowym sezonem. Z produkcją pożegnała się bowiem odtwórczyni roli Liz, Megan Boone, której losy mogliśmy śledzić od początku trzymającej w napięciu serii. Amerykańska aktorka, ciesząca się sympatią wśród fanów serialu, znana jest również z filmów, takich jak "Seks w wielkim mieście 2" (2010) czy "Step Up 4 Revolution" (2012).        

Jako Red powróci natomiast James Spader. Aktor zadebiutował w 1978 roku, wcielając się w jednego z bohaterów komedii pt. "Drużyna piłkarska". Spader ma na swoim koncie kilka nominacji oraz nagród: nagroda Emmy w 2005 i 2007 roku w kategorii "Najlepszy aktor w serialu dramatycznym" za  "Orły z Bostonu" (2004), nagroda Emmy w 2004 roku w kategorii "Najlepszy aktor w serialu dramatycznym" za rolę w "Kancelarii adwokackiej" (1997), nagroda Satelita w kategorii "Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu" za rolę w produkcji pt. "Orły z Bostonu" (2004). Za rolę Raymonda "Reda" Reddingtona był dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy (w roku 2014 i 2015).   

W obsadzie serialu "Czarna lista" znaleźli się również:

 • Diego Klattenhoff jako Donald Ressler,
 • Harry Lennix jako Harold Cooper,
 • Hisham Tawfiq jako Dembe Zuma,
 • Amir Arison jako Aram Mojtabi,
 • Mozhan Marnò jako Samar Navabi,
 • Parminder Nagra jako Agentka Meera Malik,
 • Ryan Eggold jako Tom Keen,
 • Susan Blommaert jako Pan Kaplan,
 • Adriane Lenox jako Reven Wright,
 • Valarie Pettiford jako Charlene Cooper,
 • Edi Gathegi jako Matias Solomon,
 • David Strathairn jako Peter "Dyrektor" Kotsiopulos.

Zobacz też: "The Walking Dead" sezon 11 - gdzie i kiedy można obejrzeć finałową odsłonę jednego z najdłużej emitowanych seriali?

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek Popkultury
Więcej o: