"Gambit królowej". Będzie drugi sezon? Jest odpowiedź twórców

"Gambit królowej" to produkcja, która zachwyciła zarówno widzów, jak i krytyków. Fani serialu mieli ogromną nadzieję na to, że seria będzie kontynuowana. Twórcy serialu postanowili uciąć wszelkie spekulacje. Drugi sezon nie powstanie, zapowiedziano jednak nowy projekt.

"Gambit królowej" to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych seriali na platformie Netflix. Produkcja osiągnęła ogromną oglądalność i została doceniona nie tylko przez widzów, ale również przez krytyków, dzięki czemu zdobyła 11 nagród podczas ostatniego rozdania nagród Emmy, w tym za najlepszy serial limitowany roku. 

Zobacz wideo Niezwykły talent do szachów i uzależnienie od lekarstw. "Gambit królowej" - serial Netflixa z Marcinem Dorocińskim

"Gambit królowej". Nie będzie drugiego sezonu serialu 

Choć produkcja stała się niesamowicie popularna i wywołała zachwyt wielu osób, wszystko wskazuje na to, że twórcy nie chcą jej kontynuować. Producenci wykonawczy serialu przekazali, że nie ma szans na powstanie drugiego sezonu

- Czuję, że opowiedzieliśmy historię, którą chcieliśmy opowiedzieć i martwię się - pozwólcie, że ujmę to inaczej - jestem przerażony, że jeżeli spróbujemy powiedzieć więcej, zrujnujemy to, co już powiedzieliśmy - powiedział Scott Frank w rozmowie z portalem Deadline

William Horberg zapewnił jednak, że mają zamiar nadal razem współpracować, a jego słowa potwierdziła odtwórczyni głównej roli hitowego serialu Anya Taylor-Joy. - Spróbujemy znaleźć inną historię do opowiedzenia z tą samą pasją oraz zespołem niesamowitych artystów - dodał Horberg. 

"Gambit królowej". Mistrzyni szachowa pozwała Netfliksa

Wokół serialu niedawno wybuchła afera. Gruzińska mistrzyni szachowa Nona Gaprindaszwili zdecydowała się pozwać platformę Netflix za wprowadzanie w błąd na temat jej osoby. Choć cała opowieść jest fikcją, w ostatnim odcinku pada kwestia odwołująca się prawdziwej gruzińskiej szachistki, która oburzyła mistrzynię. Dodatkowo zarzucała platformie przedstawienie jej w serialu jako Rosjanki, choć jest Gruzinką. Więcej na ten temat przeczytacie w materiale: 

"Gambit królowej" to serial oparty na motywach powieści Waltera Tavisa o tym samym tytule, która została wydana w 1983 roku. Osierocona Beth pod koniec lat 50. XX wieku trafia do sierocińca w stanie Kentucky. Tam za sprawą woźnego udaje jej się odkryć pasję oraz niesamowity talent, którym jest gra w szachy. Dziewczyna zaczyna startować w turniejach i marzy o tym, by zostać mistrzynią i podbić zdominowany przez mężczyzn świat szachistów. W międzyczasie zmaga się też z uzależnieniami. 

<<Reklama>> Ebook "Gambit królowej" dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: