Polskie "The Office" i Zalewski unplugged. Październik w CANAL+ online

"The Office PL" ma być niezwykłym serialem na licencji - autorzy dostali bowiem zgodę na napisanie scenariuszy właściwie od nowa. Poza tym w październiku w CANAL+ online będzie można zobaczyć m.in. "Sweat" z Magdaleną Koleśnik i koncert "MTV Unplugged" Krzysztofa Zalewskiego.

"The Office PL" - polska wersja kultowego brytyjskiego serialu, którego amerykańska odsłona też odniosła sukces na świecie. W polskiej wersji "The Office" charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC.

Akcja "The Office PL" rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej "Kropliczanka". Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników "Kropliczanki". W obsadzie m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka.

Premiera 22 października

W filmie "Sweat" obserwujemy trzy dni z życia Sylwii Zając (w tej roli Magdalena Koleśnik) - influencerki ćwiczącej fitness, której obecność w mediach społecznościowych nadała status celebrytki. Choć jest śledzona przez setki tysięcy osób, otoczona oddanymi współpracownikami i podziwiana, w jej życiu brakuje bliskości. Produkcja została doceniona podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020, a aktorka zdobyła statuetkę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, Odkrycie Onetu i Kryształową Gwiazdę Elle. Koleśnik znalazła się także w zestawieniu prestiżowego brytyjskiego magazynu filmowego "Screen International" - na liście 10 najlepszych aktorek lub aktorów w filmach nieanglojęzycznych 2020 roku.

Zobacz wideo Trzy dni z życia Sylwii Zając, influencerki ćwiczącej fitness - "Sweat" [ZWIASTUN]

Premiera 16 października

Płyta "MTV Unplugged Krzysztof Zalewski" ukaże się 26 listopada, a w październiku będzie można zobaczyć koncert jednego z najciekawszych polskich muzyków. Ostatni album Zalewskiego "Zabawa zabawa" został albumem roku w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, wraz z Andrzejem Markowskim odebrał Fryderyka w kategorii Producent Muzyczny Roku, do jego rąk trafił również Fryderyk dla najlepszego autora roku. Jury nagrodziło też klip do jego piosenki "Annuszka" w reżyserii Moniki Brodki i Przemka Dzienisa.

Premiera 17 października

CANAL+ online pokaże także nagrodzoną na 45. FPFF w Gdyni animację "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego. "Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że ??wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi" - można przeczytać na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który współfinansował "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

Premiera w CANAL+ Premium 31 października, w CANAL+ online 1 listopada

Październik w CANAL+ online - co jeszcze?

  • "Chapelwaite" - Adrien Brody jako kapitan, który po śmierci żony na morzu przenosi się z trójką dzieci do rodzinnego domu w małym, pozornie sennym miasteczku Preacher's Corners w stanie Maine. Serialowy horror
  • "Każdy ma swoje lato" - polski komediodramat z Sandrą Drzymalską i Nicolasem Przygodą
  • "Moja kochana Vivian" - dokument o Vivian Liberto, pierwszej żonie Johnny’ego Casha i matce czwórki jego dzieci
  • "Mój rok z Salingerem" - młoda dziewczyna przyjmuje pracę biurową u agenta literackiego, którego podopiecznym jest słynny pisarz J.D. Salinger
  • "Futbolowa gorączka. Jak powstawała Premier League" - dokument o jednej z najlepszych lig piłkarskich na świecie
  • "Kamdesh. Afgańskie piekło" - dramat wojenny z Orlando Bloomem i Scottem Eastwoodem w obsadzie
  • "Twist" - klasyk Dickensa przeniesiony do tętniącego życiem współczesnego Londynu
  • "Uczciwy złodziej" - Liam Neeson jako mężczyzna, który chce zerwać ze złodziejskim fachem i rozpocząć uczciwe życie
  • "Układ idealny" - występuje i reżyseruje Christoph Waltz
  • "Prawo krwi" - Diane Lane i Kevin Costner jako małżeństwo, które po śmierci syna stara się odnaleźć ich jedynego wnuka
Więcej o: