"Peaky Blinders" sezon 6. Czy jeszcze w tym roku uda nam się dowiedzieć, jak potoczą się dalsze losy gangsterskiej rodziny?

"Peaky Blinders" - sezon 6 popularnego serialu ma zamknąć historię, która podbiła serca setki tysięcy widzów. Fani produkcji już nie mogą doczekać się nowych odcinków wciągającej historii, jednak na ich premierę będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

"Peaky Blinders" – historia rodziny Shelby

Jednym z cieszących się ogromną popularnością seriali, dostępnych na platformie Netflix, jest "Peaky Blinders". Historia przedstawiona w superprodukcji BBC została zainspirowana życiem gangu, działającego w Birmingham na początku lat dwudziestych.

Serialowa rodzina Shelby zajmuje się prowadzeniem znanego zakładu bukmacherskiego, w którym nielegalne zakłady czy ściąganie haraczy są na porządku dziennym. Główny bohater tej opowieści, Tommy, nie jest jednak usatysfakcjonowany tym, co do tej pory udało mu się osiągnąć. Młody mężczyzna chce umocnić swoją pozycję i zwiększyć wpływy. Zamierza osiągnąć swój cel, wykorzystując pochodzącą z kradzieży broń. Skradziony towar wzbudza zainteresowanie innych gangów, działających w mieście, a także inspektora Chestera Campbella, chcącego odnaleźć sprawcę zamieszania.

"Peaky Blinders" sezon 6 – kiedy premiera nowych odcinków?

Kiedy możemy spodziewać się finałowego 6 sezonu "Peaky Blinders"? Wszystko wskazuje na to, że nie nastąpi to szybciej niż pod koniec 2021 roku bądź na początku 2022 roku. Początkowo nowe odcinki miały ukazać się już w styczniu tego roku, jednak prace na planie zostały opóźnione przez pandemię.

"Peaky Blinders" – obsada serialu

Kto odgrywa najważniejsze role w "Peaky Blinders"? Obsada serialu jest jedną z jego mocnych stron. Doskonałe kreacje aktorskie czarują widza, przenosząc go do brutalnej, tajemniczej rzeczywistości.

Głównym bohaterem historii jest Thomas "Tommy" Shelby, w którego niezwykle przekonująco wciela się Cilian Murphy, znany z produkcji, takich jak "28 dni później" (2002), "Batman: początek" (2005), czy "Dunkierka" (2017). Kolejną postacią, wyróżniającą się na ekranie, jest Arthur, najstarszy z braci, grany przez Paula Andersona, którego możemy również zobaczyć w produkcjach: "Sherlock Holmes: Gra cieni" (2011) czy "Zjawa" (2015). Najmłodszego z braci Shelby gra Joe Cole, znany również z produkcji, takich jak "Czarne lustro" czy "Modlitwa przed świtem" (2017).

Jedną z głównych ról, uwielbianą przez widzów, Polly Gray, wykreowała Helen McCrory. Brytyjskiej aktorki nie zobaczymy niestety w kolejnym sezonie "Peaky Blinders", gdyż 16 kwietnia 2021 roku Helen McCrory przegrała walkę z chorobą nowotworową.

W obsadzie serialu możemy również zobaczyć innych aktorów. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • Sophie Rundle jako Ada Shelby,
 • Annabelle Wallis jako Grace Burgess,
 • Sam Neill jako Komisarz Chester Campbell,
 • Ned Dennehy jako Charlie Strong,
 • Ian Peck jako Curly,  
 • Finn Cole jako Michael Gray,
 • Harry Kirton jako Finn Shelby,
 • Natasha O'Keeffe jako Lizzie Stark,
 • Packy Lee jako Johnny Dogs,
 • Iddo Goldberg jako Freddie Thorne,
 • Adrien Brody jako Luca Changretta.

"Peaky Blinders" soundtrack

Doskonała fabuła, świetna gra aktorska, jak i wspaniała muzyka sprawiają, że produkcja BBC zyskała miano jednego z najlepszych seriali gangsterskich. Jesteś fanem "Peaky Blinders"? Soundtrack dostępny na płytach CD oraz płytach winylowych może zainteresować każdego miłośnika popularnej historii gangsterskiej. Na trzech krążkach z oryginalną ścieżką dźwiękową z serialu odnajdziesz aż 49 utworów, które pozwolą Ci ponownie poczuć klimat ulubionej produkcji.

Zobacz też: Fajny serial - Netflix. Pięć propozycji, które nie pozwolą Ci oderwać się od ekranu

<<Reklama>> Ebooki o serialu "Peaky Blinders" dostępne są w Publio.pl >>

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek Popkultury
Więcej o: