Razem dla naszej planety. Netflix prezentuje nową kolekcję "Historie na temat zrównoważonego rozwoju"

Historie potrafią inspirować, a najbardziej doniosłą historią naszych czasów jest ta o naszej planecie. Aby pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć, co dzieje się na Ziemi, Netflix zebrał ponad 30 tytułów w nowej kolekcji "Razem dla naszej planety". Premiera kolekcji odbyła się tuż przed rozpoczęciem światowego szczytu klimatycznego ONZ COP26.

Światowi przywódcy spotkają się w Glasgow w Szkocji, aby przedyskutować na nowo plany zbudowania czystszej, bardziej zielonej i zdrowszej planety dla przyszłych pokoleń. Ale nie trzeba być światowym przywódcą, aby wziąć udział w rozwiązaniu problemu, dlatego organizatorzy COP26 stworzyli wspólnie z Netfliksem kolekcję "Razem dla naszej planety".

Zobacz wideo Aktywistka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego o szczycie COP26

Netflix stawia na opowiadanie historii o naszej planecie

Użytkownicy mogą sięgnąć po pozycje z tej kolekcji wszędzie, gdzie oglądają Netfliksa, i przekonać się, jak różnorodne i fascynujące mogą być historie o środowisku. Te filmy, seriale i programy przedstawiają prawdziwe piękno ekosystemów Ziemi, jak w "Naszej planecie", oraz naukowe wyjaśnienie zmian klimatu tak jak w "Świecie na granicy". W kolekcji znalazły się także wciągające thrillery, m.in. "Ragnarok", "Zielona granica" oraz "IO: Ostatnia na Ziemi". Mamy też opowieść o przyjaźni filmowca z ośmiornicą w nagrodzonym Oscarem filmie „Czego nauczyła mnie ośmiornica" czy zapierające dech w piersiach widoki w "Podróżach z Zakiem Efronem". 

Tytuły takie jak "Minimalizm: Czas na mniej" pokazują, jak stosować odpowiedzialność za środowisko w codziennym życiu, natomiast "Miasto pingwinów" i "Izzy w świecie koali" to świetne propozycje dla całej rodziny. Wybrane tytuły w języku angielskim są także dostępne dla osób niebędących użytkownikami platformy Netflix na YouTube.

Nie możemy już dłużej czekać na przeciwdziałanie zagrożeniu zmianami klimatycznymi. Ale wciąż mamy czas, aby napisać własną przyszłość. Mam nadzieję, że ten zbiór opowieści o działaniach na rzecz środowiska i klimatu będzie inspiracją jeszcze więcej ludzi i ich przywódców do podjęcia działań, gdy świat gromadzi się razem na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. Chcemy budować przyszłość z czystym powietrzem i przywróconą przyrodą, gdzie świat jest chroniony przed najgorszymi skutkami zmian klimatycznych, i gdzie możemy tworzyć miejsca pracy i dobrobyt bez szkody dla naszej planety. Razem kształtujmy tę przyszłość

- powiedział Alok Sharma, desygnowany na przewodniczącego COP26. Netflix podkreśla, że w zeszłym roku 160 milionów gospodarstw domowych obejrzało historie o zrównoważonym rozwoju na Netflix - i jest popyt na jeszcze więcej. - W najnowszym badaniu przeprowadzonym wśród konsumentów z 16 krajów trzy na pięć osób (62 proc.) z całego świata wyraziło zainteresowanie filmami, serialami i programami na temat kwestii klimatycznych. To czytelny sygnał, że możemy zrobić o wiele więcej, by zaoferować wam więcej historii o planecie - podkreśla platforma.

Więcej o: