"Wikingowie" - sezon 7 nie powstanie. Czy będzie kontynuacja popularnego serialu?

Siódmy sezon popularnego serialu "Wikingowie" nie powstanie. Fani produkcji mogą jednak spodziewać się kontynuacji, której premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

"Wikingowie" sezon 7 – kiedy premiera?

"Wikingowie" sezon 7 nie powstanie, jednak już wiadomo, że trwają prace nad kontynuacją opowieści z nordyckiego świata, czyli "Vikings Valhalla". Spin-off zaprezentuje widzom historię, której akcja dzieje się sto lat po wydarzeniach przedstawionych w "Wikingach". Fabuła serialu będzie rozgrywać się na początku XI wieku i skupi się na bohaterach, wśród których zobaczymy normańskiego króla Wilhelma Zdobywcę, Haralda Srogiego, Leifa Eriksona czy Freydis. Wikingowie będą musieli mierzyć się z wciąż zmieniającym się światem, tocząc walkę o przetrwanie.

Kiedy można się spodziewać premiery "Vikings Valhalla"? Dokładna data nie została jeszcze ogłoszona. Możemy jednak przypuszczać, że serial zadebiutuje na platformie Netflix pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

"Wikingowie" – obsada serialu

Obsada serialu "Wikingowie" została doskonale dobrana, co z pewnością przyczyniło się do wielkiego sukcesu, jaki odniosła produkcja.

Ragnar Lodbrok (sezony 1-4) to główny bohater opowieści o Wikingach. Aktorem, który wcielił się w rolę wojownika, jest australijski aktor Travis Fimmel. Ragnar uchodził za potomka Odyna – nordyckiego boga wojny i wojowników. Serialowy bohater podążał za sławą, łaknął wiedzy i chwały. Był wielkim wojownikiem, skupionym na realizacji swoich celów.                       

W obsadzie serialu pojawia się również wielu innych bohaterów. Wśród nich dużą rolę odgrywa także pierwsza żona Ragnara, darzona wielkim szacunkiem wojowniczka Lagertha, grana przez Katheryn Winnick.

W opowieści o Wikingach między innymi pojawiają się również: Gustaf Skarsgård jako Floki, Alexander Ludwig jako Bjørn "Żelaznoboki" Lothbrok, Georgia Hirst jako Torvi, Jordan Patrick Smith jako Ubbe, Clive Standen jako Rollo, Maude Hirst jako Helga, Moe Dunford jako Aethelwulf, Alyssa Sutherland jako Królowa Aslaug, Linus Roache jako Król Egbert z Wesseksu, George Blagden jako Athelstan.

Ustalona została również obsada serialu "Vikings Valhalla". W nowej opowieści o Wikingach na ekranie pojawią się:

  • Sam Corlett jako Leif Erikson (nieustraszony żeglarz z Grenlandii, pochodzący z rodziny, mocno związanej z pogańskimi wierzeniami),
  • Leo Suter jako Harald Sigurdsson (przystojny, charyzmatyczny Wiking z szlacheckiej rodziny),
  • Frida Gustavsson jako Freydis Eriksdotter (poganka wyznająca "starych bogów"),
  • Jóhannes Jóhannesson jako Olaf Haraldson (bezlitosny Wiking, przyrodni brat Haralda),
  • Bradley Freegard jako Kanut Wielki (bezwzględny i sprytny wódz Wikingów, król Danii),
  • Laura Berlin jako Emma z Normandii (w jej żyłach płynie krew Wikingów, młoda i ambitna kobieta, pochodzi z normańskiego dworu),
  • Caroline Henderson jako Jarl Haakon (poganka, wojowniczka, tolerancyjna przywódczyni),
  • Pollyanna McIntosh jako Królowa Ælfgifu (ambitna władczyni, wykorzystująca swój urok do wielkich celów),
  • David Oakes jako Earl Godwin (przebiegły doradca króla Anglii),
  • Asbjørn Krogh Nissen jako Jarl Kåre (bohater, który będzie zagrażał starym pogańskim zwyczajom).

Serial "Wikingowie"

Serial "Wikingowie" jest dramatem historycznym, produkowanym w Kanadzie i Irlandii. Emisja hitu rozpoczęła się w 3 marca 2013 roku. W Polsce "Wikingowie" zadebiutowali 21 października 2013 roku na kanale History i szybko zyskali popularność wśród widzów. 1 czerwca 2014 roku emisja serialu rozpoczęła się również  na kanale TV Puls. Obecnie, wszystkie 6 sezonów "Wikingów" można oglądać na platformie Netflix, na której produkcja wciąż cieszy się wielką popularnością.

Fabuła widowiska skupia się na życiu i wyjątkowych przygodach ludu wojowników z Północy, budzących trwogę, nieustraszonych Wikingach. Historia, rozpoczynająca się w Skandynawii pod koniec VIII wieku, skupia się przede wszystkim na postaci legendarnego przywódcy Wikingów, Ragnara Lothbroka i jego rodziny.

Zobacz też: "Czarna lista" sezon 9 - kiedy premiera nowych odcinków popularnego serialu?

Zobacz wideo Zobacz Popkulturę odc. 85
Więcej o: