"Czarna lista" sezon 9. Kiedy poznamy dalsze losy Raymonda Reddingtona? Gdzie oglądać serial?

"Czarna lista" doczekała się 9 sezonu! Kiedy widzowie będą mogli śledzić dalsze losy Reda? Okazuje się, że trafią one na ekrany już niebawem.

"Czarna lista" - gdzie oglądać serial?

"Czarna lista" liczy sobie już 9 sezonów. To bardzo dobry wynik, jeśli chodzi o produkcje serialowe. Sukces zawdzięcza ona temu, że mimo upływu czasu trzyma dość dobry poziom. Widzowie chętnie śledzą losy Raymonda "Reda" Reddingtona - najbardziej poszukiwanego przestępcy na świecie, który  postanawia się poddać, stawiając jednocześnie warunek: współpracował będzie wyłącznie z agentką Elizabeth Keen, która jest początkującą profilerką - trudni się tworzeniem profili psychologicznych przestępców. 

Gdzie oglądać "Czarną listę"? Serial trafił na ekrany w 2013 roku za sprawą telewizji NBC. W Polsce miał swoją premierę z miesięcznym (w stosunku do amerykańskiej) opóźnieniem - w październiku 2013 na kanale AXN. Wszystkie dotąd wyemitowane sezony można oglądać na tym kanale - podobnie będzie z nową, 9 serią przygód Reda. Prawdopodobnie to w tym sezonie widzowie uzyskają odpowiedzi na pytania, które pojawiły się już na samym początku opowieści. 

"Czarna lista". Kiedy premiera kolejnej odsłony?

Popularna amerykańska produkcja, jaką jest niewątpliwie serial "Czarna lista" powróci na ekrany już niedługo. Kiedy to nastąpi? Data premiery w Stanach Zjednoczonych ogłoszona została na 21 października 2021. Znając dotychczasowy schemat można spodziewać się, że kilka tygodni później serial trafi na AXN, gdzie można będzie go oglądać z polskim lektorem. 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z serialem "Czarna lista", to wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki można znaleźć na platformie streamingowej Netflix

"Czarna lista". Obsada hitowej produkcji

Obsada "Czarnej listy" jest dość szeroka, jednak nie da się nie zauważyć, że za sukcesem obrazu stoją dwie główne, antagonistyczne postacie: Raymonda Reddingtona, w którego wciela się James Spader oraz agentki Liz Keen, którą odgrywa Megan Boone. 

James Spader to amerykański aktor, który urodził się w Bostonie w 1960 roku. Na ekranie debiutował pod koniec lat 70. XX wieku. Na swoim koncie ma wiele nominacji do prestiżowych nagród, a także Złotą Palmę w kategorii Najlepszy aktor za "Seks, kłamstwa i kasety wideo" (1989) czy Emmy w tej samej kategorii za rolę w serialu dramatycznym "Orły z Bostonu" (2004).

Z kolei jeśli chodzi o Megan Boone to dała się ona poznać szerszej widowni dzięki rolom w "Seks w wielkim mieście 2" czy "Step Up 4 Revolution". Dużym szokiem dla fanów "Czarnej listy" była informacja, że postać przez nią grana nie pojawi się w 9 sezonie. Decyzja o odejściu aktorki podjęta była znacznie wcześniej i w pełnym porozumieniu z produkcją serialu. 

Na ekranie oprócz wspomnianej dwójki można także podziwiać:

  • Harry'ego Lennixa jako Harold Cooper (zastępca dyrektora FBI)
  • Diego Klattenhoffa jako Donald Ressler (agent FBI)
  • Ryana Eggolda jako Tom Keen (mąż Elizabeth Keen)
  • Hishama Tawfiq jako Dembe (ochroniarz Reddingtona)
  • Mozhan Marnò jako Samar Navabi (była agentka Mossadu).

Zobacz też: "Mandalorian" sezon 3 - kiedy będzie premiera nowych odcinków i gdzie oglądać serial?

Zobacz wideo Zobacz Popkulturę odc. 85
Więcej o: