Serialowy prequel "Gry o tron" otrzymał zwiastun. Kiedy premiera "House of the Dragon"?

W sieci pojawił się zwiastun "House of the Dragon", czyli prequela kultowej "Gry o tron". Kiedy najnowsza produkcja HBO doczeka się premiery? Jaki będzie jej polski tytuł?

Produkcja "House of the Dragon" jest oparta na powieści George'a R.R. Martina pt. "Ogień i krew" i ma opowiadać o wydarzeniach, których akcja odbywała się około 200 przed lat tymi znanymi z "Gry o tron". Fabuła serialu przedstawi więc losy rodu Targaryenów, z którego pochodzi Daenerys, Matka Smoków grana w telewizyjnym hicie przez Emilię Clarke

Zwiastun "House of the Dragon" - kiedy premiera serialu?

Casey Bloys z HBO udzielił w czerwcu tego roku wywiadu, w którym zdradził nieco więcej informacji na temat powstającej produkcji. Jak powiedział, jej premiera zapowiedziana jest na 2022 rok. Doniesienia te potwierdza także zwiastun, który we wtorek pojawił się w sieci. Niestety, na nagraniu pojawił się tylko rok, nie wiadomo więc, ile dokładnie miesięcy przyjdzie nam czekać na premierę. Serial zostanie udostępniony na platformie HBO Max.

Zobacz wideo Zwiastun "House of the Dragon". Premiera spin-offu "Gry o tron" już niedługo

We wspomnianym wywiadzie Bloys zdradził także, że widział materiały produkcji i jej obsada prezentuje się rewelacyjnie. Jak możemy zobaczyć na udostępnionym właśnie zwiastunie, serial faktycznie zapowiada się bardzo obiecująco. Na ekranie zobaczymy znanego z gry w "Doktorze Who" czy "The Crown" Matta Smitha, a także Emmę D'Arcy, Olivię Cooke czy Paddiego Considine'a.

"House of the Dragon" - jaki będzie polski tytuł? Wiele wskazuje na "Ród smoka"

Kwestia polskiego tytułu najnowszego spin-offu "Gry o tron" budzi jak na razie pewne wątpliwości. 5 października HBO Polska zamieściło bowiem na swoim kanale na YouTube zwiastun, według którego produkcja będzie nosić tytuł "Gra o tron: Ród smoka". W zwiastunie ramówki HBO Max, która została umieszczona na Twitterze serwisu, zobaczyć możemy natomiast logo najnowszej produkcji. Tytuł przetłumaczono jako "Dom smoka". Do premiery serialu zostało jeszcze trochę czasu, możliwe więc, że coś w kwestii polskiego tytułu zdąży się jeszcze zmienić. 

<<Reklama>> Ebooki z serii "Pieśń Lodu i Ognia" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: