"Fargo" sezon 5. Gdzie obejrzeć serial? Czy to już ostatnia seria popularnej produkcji?

5 sezon "Fargo" już coraz bliżej. Na początku 2021 otrzymaliśmy potwierdzenie, że nowa seria powstanie i od tamtego czasu nie cichną spekulacje, czego będzie dotyczyć. Kiedy trafi na ekrany 5 odsłona "Fargo"?

"Fargo" sezon 5. Co to za serial? O czym opowiada?

"Fargo" to jeden z ciekawszych amerykańskich seriali dramatycznych, który może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym trzema Złotymi Globami. Jego akcja rozpoczyna się od przybycia do niewielkiego miasteczka w Minnesocie tajemniczego mężczyzny, którym jest Lorne Malvo. Jego postać wywiera znaczny wpływ na życie mieszkańców Bemidji, w tym także agenta ubezpieczeniowego Lestera Nygaarda. Niemniej jednak to dotyczy pierwszej serii. Twórcy każdą z nich poświęcają oddzielnej, zamkniętej historii

Co ważne, serial "Fargo" powstał w oparciu o film z 1996 roku o tym samym tytule, za którego produkcję odpowiadają bracia Coen.

"Fargo" sezon 5. Gdzie oglądać popularny serial?

Gdzie oglądać 5 sezon serialu "Fargo"? Popularną serię będzie można obejrzeć tradycyjnie na platformie HBO GO. Jeśli chcesz przypomnieć sobie, co wydarzyło się w poprzednich czterech sezonach, wówczas możesz je obejrzeć online we wspomnianym serwisie. Dotychczas wyemitowane odcinki "Fargo" zobaczyć można także w Canal+ Online, Player czy Play Now. 

"Fargo" sezon 5. Kiedy premiera nowych odcinków?

Premierowy odcinek pierwszej serii serialu "Fargo" został wyemitowany w USA 15 kwietnia 2014. W Polsce był on z kolei emitowany na kanale Ale Kino+ od 19 października 2014 roku. Nieco wcześniej, bo w lipcu 2014 trafił do biblioteki VOD nSeriale. 

Kiedy premiera 5 sezonu "Fargo"? Tego jeszcze nie wiemy, choć już teraz sporo mówi się o tym, że seria ta może być ostatnią. Twórca odpowiedzialny za jego produkcję zdradził ostatnio, że akcja 5 odsłony będzie się działa we współczesnym świecie, co będzie ciekawą odmianą po tym jak w czwartej serii toczyła się ona w Kansas City w latach 50. XX wieku. 

"Fargo": obsada produkcji

Nie da się ukryć, że za sukcesem serialu "Fargo" stoi świetna ekipa aktorska. W obsadzie pierwszego sezonu "Fargo" znalazł się przede wszystkim Martin Freeman wcielający się w postać Lestera Nygaarda. Aktor urodzony w 1971 roku w Wielkiej Brytanii popularność zyskał dzięki udziałowi w serialu stacji BBC "The Office". Jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu drugoplanowa rola w serialu "Sherlock", gdzie wcielił się w doktora Watsona u boku Benedicta Cumberbatcha. Fani produkcji fantasy kojarzą go z kolei głównie dzięki roli hobbita Bilbo, w którego wcielił się w trzyczęściowej adaptacji powieści Tolkiena "Hobbit".

Gwiazdą drugiej serii była bez wątpienia Kirsten Dunst, wcielająca się w postać Peggy Blomquist. Amerykańska aktorka ma na swoim koncie Złotą Palmę za rolę w filmie "Melancholia". Ma na swoim koncie udział w wielu kasowych produkcjach. Ponadto Dunst zajmuje się także reżyserią, pisaniem scenariuszy i produkcją filmową. 

We wszystkich czterech seriach serialu podziwiać można było na ekranie wielu ciekawych aktorów, w tym także:

  • Billy Bob Thornton jako Lorne Malvo
  • Patrick Wilson jako Lou Solverson
  • Ewan McGregor jako Emmit i Ray Stussy.

Zobacz też: "Peaky Blinders" sezon 6. Czy jeszcze w tym roku uda nam się dowiedzieć, jak potoczą się dalsze losy gangsterskiej rodziny?

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek Popkultury
Więcej o: