"Squid game" jest tak popularny w Korei, że przeciążyło sieć. Pozwali Netfliksa

Serial "Squid Game" to najnowszy przebój Netfliksa, który zajmuje pierwsze miejsce w światowych rankingach platformy. Produkcja cieszy się także ogromną popularnością w rodzimej Korei Południowej. Ogląda ją tak wielu widzów, że doszło do poważnego przeciążenia łączy. Lokalna firma chce od Netfliksa odszkodowania.

Koreański dostawca internetu SK Broadband pozwał Netfliksa - firma argumentuje, że w ciągu ostatnich trzech lat popularność platformy spowodowała wzrost przesyłu danych o 1150 gigabajtów na sekundę. Po premierze serialu "Squid Game" miarka się przebrała.

Zobacz wideo "Squid Game" - 2 sezon. Kiedy mordercza gra wróci na ekrany? [ZWIASTUN]

Netflix dostał pozew za przeciążenie sieci w Korei

Natężony ruch i przeciążenie pasma sprawia, że SK Board musi ponosić dodatkowe koszty łączące się z utrzymaniem sprawności infrastruktury. W związku z tym chce dostać od amerykańskiego giganta odszkodowanie w wysokości 23 milionów dolarów.

Przedstawiciele Netfliksa w oświadczeniu informują, że dokładnie przestudiują pozew, pozostają otwarci na współpracę i zależy im na znalezieniu rozwiązania, dzięki któremu nie ucierpią klienci. Koreański pozew wypłynął niedługo po tym, jak sąd w Seulu orzekł, iż Netflix i inne duże amerykańskie koncerny powinny w "rozsądny" sposób wspomóc lokalnych dostawców usług internetowych w związku z tym, że generują wzmożony ruch.

"Squid Game" - fabuła

Główny bohater Seong Gi-heon po utracie pracy i nieudanej próbie rozkręcenia swojego biznesu szuka sposobu na spłatę długów, które zaciągnął zarówno w banku, jak i u żądnych krwi gangsterów. Gdy na stacji metra podchodzi do niego dobrze ubrany nieznajomy i oferuje mu możliwość wzięcia udziału w grze o wielkie pieniądze, postanawia przyjąć propozycję. Bohater znajduje się w grupie 456 osób, której wspólnym mianownikiem są problemy finansowe. Niczego nieświadomi ryzykują w serii tradycyjnych gier dla dzieci z zabójczymi zwrotami akcji, aby walczyć o nagrodę w wysokości 38,5 miliona dolarów.

'Squid Game'"Squid Game". Numer telefonu w serialu - właściciel otrzymuje tysiące połączeń

Popularność serialu sprawiła, że wielu widzów próbuje grać w te same gry, co bohaterowie produkcji. Pieką ciasteczka dalgona i starają się z nich wyciąć różne kształty, próbują swoich sił w "Czerwone, Zielone" czyli koreańskim odpowiedniku "Baba Jaga patrzy", nagrywają filmiki, na których zastygają bez ruchu, podczas gdy w tle słychać upiorną wyliczankę "Mugunghwa kochi pieotsumnida". Poza tym w serialu użyto prawdziwego numeru telefonu, w związku z czym jego właściciel dostaje nawet cztery tysiące połączeń dziennie.

Więcej o: