"Alienista" sezon 3. Czy jest szansa na kontynuację serialu? [gdzie oglądać, obsada]

3 sezon serialu "Alienista" jest marzeniem fanów serii, jednak od momentu zakończenia drugiej części w 2020 roku producenci milczą na temat ewentualnej kontynuacji? Czy jest na nią jeszcze jakaś szansa?

"Alienista": co to za serial?

"Alienista" to serial powstały w oparciu o książki Caleba Carra z początku lat 90. XX wieku. Pierwszy sezon luźno nawiązuje do wydanej w 1994 roku powieści "Alienista", z kolei drugi - do książki "Anioł Ciemności" z 1997 roku. 

Na podstawie prozy powstał miniserial telewizyjny wyprodukowany przez Paramount Television. Pierwszy odcinek został wyemitowany na początku 2018 roku przez stację TNT. Dotychczas dostępne są dwa sezony liczące ogółem 18 odcinków. 

"Alienista" sezon 3. Gdzie oglądać nowe i stare odcinki?

Akcja "Alienisty" rozgrywa się w końcówce XIX wieku w Nowym Jorku. W mieście dochodzi do serii zagadkowych morderstw małych chłopców. Aby rozwiązać tajemnicę, siły łączą ilustrator i psycholog. Wspiera ich sekretarka, która ma ambicję, by zostać pierwszą kobietą w policji śledczej. 

Zagadkowa atmosfera serialu sprawia, że widzowie bardzo wysoko go oceniają. Obie serie przyciągnęły przed ekrany wielu widzów, stąd naturalne jest pytanie, czy i kiedy nagrana zostanie 3 sezon "Alienisty". Jednak od momentu zakończenia emisji drugiego sezonu twórcy nie udzielili fanom odpowiedzi. 

Gdzie oglądać wyemitowane dotąd odcinki "Alienisty"? Oba sezony, czyli łącznie 18 odcinków można znaleźć na platformie Netflix. 

"Alienista" sezon 3. Kiedy premiera nowej odsłony?

Kiedy premiera 3 sezonu serialu "Alienista"? Jak już wyżej wspomniano, nie wiadomo kiedy nastąpi i czy w ogóle do niej dojdzie. Autor książki na bazie której powstały dwie pierwsze odsłony wydał trzecią powieść należącą do cyklu, jednak jej charakter różni się od poprzednich. Nie wiadomo, czy producenci zdecydują się po nią sięgnąć i stworzyć kolejną serię. 

"Alienista". Obsada serialu

W obsadzie "Alienisty" nie brak wybitnych aktorów znanych szerszej publiczności z wielu ciekawych produkcji. Na liście głównych postaci znajdziemy m.in. Daniela Brühl jako dr Laszlo Kreizler. Aktor pochodzenia hiszpańsko-niemieckiego po raz pierwszy pojawił się na ekranie w wieku 17 lat w operze mydlanej "Verbotene Liebe". Na prawdziwy sukces przyszło mu jednak jeszcze poczekać. Odniósł go w 2003 roku dzięki roli w filmie "Good bye, Lenin!". Z kolei za rolę kierowcy Formuły 1 Nikiego Laudy w  dramacie sportowym "Wyścig" został nominowany do Złotego Globu i BAFT-y.

Drugą niezwykle istotną postacią jest grany przez Luke'a Evansa John Moore. Evans jest walijskim aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Dużą popularność przyniosła mu rola w znanej serii "Szybcy i wściekli". W szóstej i ósmej odsłonie zagrał głównego antagonistę - Owena Shaw. Fanom produkcji fantastycznych znany jest z adaptacji powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit", gdzie wcielał się w postać Barda.

Warto także wspomnieć o Dakocie Fanning, która w "Alieniście" wciela się w Sarę Howard. Aktorka zyskała popularność m.in. dzięki roli w popularnej sadze młodzieżowej "Zmierzch", gdzie zagrała demoniczną Jane. Ostatnio spory rozgłos zyskała m.in. dzięki udziałowi w filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood".

Prócz wspomnianych gwiazd w obsadzie można podziwiać także:

  • Brian Geraghty jako Theodore Roosevelt
  • Robert Wisdom jako Cyrus Montrose
  • Douglas Smith jako Marcus Isaacson
  • Matthew Shear jako Lucius Isaacson
  • Q’orianka Kilcher jako Mary Palmer

Zobacz też: "Fargo" sezon 5. Gdzie obejrzeć serial? Czy to już ostatnia seria popularnej produkcji?

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek Popkultury
Więcej o: