Marka została zarejestrowana 17 września - donosi serwis, sugerując, że TVP Relaks miałby być następcą TVP HD. Taka nazwa stacji w czasie, gdy wiele innych nadaje w takim standardzie obrazu (choćby TVP1 i TVP2), nie ma racji bytu. Jak zdradził Wirtualnym Mediom anonimowy pracownik TVP, TVP Relaks miałby być kanałem lifestylowym, na którym będą emitowane np. programy rozrywkowe i kulinarne.
Telewizja Publiczna ma duże plany związane z nowymi kanałami. W przyszłym roku ma rozpocząć nadawanie młodzieżowy kanał Telewizji Polskiej - TVP Teen, który ma być adresowany do widzów w wieku 10-16 lat. Niedługo planuje także uruchomić m.in. TVP Nauka, TVP World, TVP Muzyka, a od marca tego roku działa - także lifestylowy - TVP Kobieta.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szacuje, że w 2022 roku wpływy z opłat abonamentowych będą wynosić 580 mln złotych, z czego większość (51 proc., czyli 296 mln) ma zostać przekazana TVP. Pozostałe pieniądze mają zostać podzielone pomiędzy Polskie Radio i spółki radiofonii regionalnej.
W tym roku, mimo opłat i rekompensaty abonamentowej wynoszącej ponad 2 mld złotych, TVP nie wygeneruje zysków netto. Zakłada aż 250 mln strat. O 31,2 proc. planowane jest zwiększenie w tym roku wydatków - z 2,566 mld zł w ubiegłym roku do 3,366 mld w tym roku.