''Dexter'' sezon 9. Kiedy doczekamy się nowych odcinków?

9 sezon serialu ''Dexter'' już za niedługo będzie miał swoją premierę. Fani nie mogą się doczekać kolejnych przygód policyjnego analityka, który prowadzi też drugie, znacznie mniej stateczne życie. Ile jeszcze przyjdzie nam czekać?

''Dexter'' sezon 9 - co nowego w kolejnych odcinkach?

Co przyniesie nowy ''Dexter''? Sezon 9 już niedługo. Wierni fani serialu na nowe odcinki poczekają jeszcze niespełna miesiąc. Warto przypomnieć, że od pierwotnego zakończenia serii minęło osiem długich lat. Dlaczego obraz inspirowany twórczością Jeffa Lindsaya w ogóle wraca na ekrany? Powodów jest przynajmniej kilka. Jako pretekst do wznowienia prac może służyć to, że zakończenie ósmego sezonu, który miał być ostatnim, zostało fatalnie ocenione. Gorsze noty spośród wielkich tytułów zebrały chyba tylko finały ''House of Cards'' i ''Gry o tron''. Wypowiedział się o tym także sam odtwórca głównej roli Michael C. Hall:

Apetyt na reboot jest w pewnym sensie podsycany tym, że to było mniej niż satysfakcjonujące zakończenie dla ludzi. Ja też chcę się dowiedzieć, co się stało z tym facetem, tak samo jak wszyscy inni.

W praktyce chodzi chyba również o to, żeby odkurzyć hit sprzed lat tak, jak niekiedy próbuje się wskrzesić inne kultowe lub choćby bardzo dobre seriale, które zdobyły sobie wiernych widzów. Przykładem niech będzie ''Z Archiwum X'' lub ''Twin Peaks''. Warto zwrócić uwagę, że najlepiej ocenianymi były sezony od 1 do 4. Kolejne najczęściej oceniano jako jedynie dobre. Czy przygody Dextera w nowej odsłonie wzbudzą i utrzymają zainteresowanie widzów od pierwszego do ostatniego epizodu?  

Zobacz wideo "Dexter" powraca po latach! Jest pierwsza zapowiedź serialu

Czasu jednak nie da się oszukać -  Michael C. Hall powróci znów, jednak w nieco innych okolicznościach. Bohatera zastajemy już po fakcie zerwania z dawnym życiem i próbie rozpoczęcia życia na nowo w nowym miejscu i z innymi ludźmi. Nie tylko samemu Dexterowi, który teraz nazywał się będzie Jim Lindsay, przybędzie lat, ale znajdzie się w zupełnie innym miejscu. Gorące Miami zamieni na mroźne Iron Lake w Massachusetts. Pomagać będzie Angeli (Julia Jones), policjantce i swojej partnerce. Czy małomiasteczkowy klimat nie będzie zbyt ciasny dla fabuły ''Dextera''? Może też format już się wypalił i to, co ekscytowało widzów dekadę temu, obecnie nie wzbudzi zainteresowania poza pierwszymi dwoma lub trzema odcinkami, które obejrzymy z ciekawości lub przez sentyment? 9 sezon już niedługo rozwieje te wątpliwości.    

The Walking Dead''The Walking Dead'' - sezon 11. Kiedy premiera drugiej części?

''Dexter'' sezon 9 - obsada serialu

Kto zagra w 9 sezonie serialu ''Dexter''? Obsada zaczyna się oczywiście od Michaela C. Halla, który znów zagra seryjnego mordercę, który zabija, ale tylko w dobrej sprawie. Jako Trójkowy Zabójca powróci John Lithgow, siostrę głównego bohatera Deb zagra zaś Jennifer Carpenter. Antagonistą dla Dextera będzie grany przez Clancy'ego Browna Kurt Caldwell, który rządzi Iron Lake.  

''Dexter'' sezon 9 - kiedy premiera serialu?

Kiedy premiera 9 sezon serialu ''Dexter''? Musimy wykazać jeszcze trochę cierpliwości, ale tytuł wróci już za niespełna miesiąc. Będzie to miało miejsce 7 listopada 2021 r. Nowy sezon będzie się składał z 10 odcinków. 

'Alienista'. Dakota Fanning jako Sara Howard, Luke Evans jako John Moore i Daniel Brühl jako Dr Laszlo Kreizler"Alienista" sezon 3. Czy jest szansa na kontynuację serialu? [gdzie oglądać, obsada]

''Dexter'' sezon 9 - gdzie oglądać?

Gdzie oglądać najnowsze odcinki 9 sezonu serialu "Dexter"? Wyemituje je telewizja Showtime. Trzeba przyznać, że dołożyła ona wszelkich starań, żeby o nadejściu nowego sezonu było głośno. Co jakiś czas publikowano nowe materiały i zdradzano nieco tajemnic z planu. Cała praca przy jego kręceniu zajęła pięć miesięcy. Obecnie nie wiadomo która stacja wyemituje w naszym kraju nowe odcinki ''Dextera''. Dawniej było to z reguły HBO, chociaż serial był przez pewien czas dostępny na platformie ''Netflix''.

Zobacz też: "Jak sprzedawać dragi w sieci" sezon 4. Kiedy zobaczymy nowe odcinki?

Więcej o: