Squid Game - sezon 2. Kiedy nowe odcinki? Czy sukces zmotywuje reżysera?

"Squid Game" jest największym hitem platformy Netflix - to już oficjalne. Fani z niecierpliwością oczekują drugiego sezonu serialu. Czy jest szansa, że globalny sukces produkcji zmotywuje twórców do pracy nad kontynuacją?

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Squid Game" to południowokoreański serial, w którym 456 bankrutów przyjmuje dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, bo walczą aż o 45,6 mld wonów (ok. 152 mln złotych), ale stawka - przerażająco wysoka, bo za niepowodzenie graczy czeka śmierć.

13 października Netflix ogłosił, że po produkcję w ciągu 28 dni od premiery sięgnęli użytkownicy 111 mln kont. "Squid Game" pobiło dotychczasowy rekord "Bridgertonów", wyprzedzając kostiumowy hit platformy o 29 mln odsłon. Tym samym "Squid Game" stało się największym przebojem Netfliksa. "Netflix zalicza konto, jeśli którykolwiek z odcinków był na nim oglądany nieprzerwanie przez co najmniej 2 minuty" - przypomina Filmweb.

Zobacz wideo "Squid Game" - 2 sezon. Kiedy mordercza gra wróci na ekrany? [ZWIASTUN]

"Squid Game". Czy będzie drugi sezon? Reżyser: Już myślenie o tym jest męczące

Pierwszy, liczący dziewięć odcinków sezon "Squid Game" zadebiutował na Netfliksie 17 września 2021 r. Czy fani serialu mogą liczyć na kontynuację? Vulture zapytali o to Belę Bajarię, dyrektorkę zarządzającą oryginalnymi produkcjami serwisu. Bajaria odpowiedziała, że widzi szansę na powstanie drugiego sezonu, zwracając uwagę na ogromną popularność serialu. Zaznaczyła jednak, że ostateczną decyzję podejmie reżyser Hwang Dong-hyuk.

fot. "You". To już oficjalne - Netflix potwierdza 4. sezon serialu [WIDEO, OBSADA]

Twórca jeszcze pod koniec września mówił tygodnikowi "Variety": "Nie mam dobrze opracowanej wizji 'Squid Game 2'. Już myślenie o tym jest męczące. Ale gdybym miał to zrobić, to na pewno nie sam. Rozważyłbym pomoc grupy scenarzystów i chciałbym wielu doświadczonych reżyserów". Pozostaje zatem mieć nadzieję, że potężny sukces "Squid Game" zmotywuje reżysera do dalszej pracy nad serialem.

Program TV: 'Szpital New Amsterdam' "Szpital New Amsterdam" - trzeci sezon do obejrzenia już w Polsce [OBSADA]

Więcej o: