"Wiedźmin" - pojawiły się nowe szczegóły o drugim sezonie. Będą "mroczniejsze elementy"

Jak poinformował Netflix, drugi sezon "Wiedźmina" pojawi się na platformie już 17 grudnia 2021 roku. Serial ma przyjąć nieco inną, mroczniejszą formę. Showrunnerka Lauren S. Hissrich ujawniła nawet nowe szczegóły dotyczące produkcji.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pierwszy sezon "Wiedźmina" ukazał się na Netfliksie niecałe dwa lata temu - 20 grudnia 2019 roku. Do tej pory serial zebrał bardzo różne opinie, zarówno te przychylne, jak i krytykujące nieścisłości w fabule. Czego możemy spodziewać się tym razem? 

Zobacz wideo "Wiedźmin". Netflix pokazał zwiastun drugiego sezonu

"Wiedźmin" - nowe informacje dotyczące drugiego sezonu 

Jak podaje portal serialowa.pl, drugi sezon będzie różnił się od poprzedniego, chociażby sposobem poprowadzenia narracji. Tym razem zamiast trzech wątków, fabuła będzie skupiała się tylko na jednym. Wielowątkowa akcja była jednym z głównych elementów krytyki, z jakimi mierzył się serial po pierwszym sezonie. Sprawiał trudności w odbiorze i zrozumieniu historii zwłaszcza widzom, którzy nie byli wcześniej zaznajomieni z opowiadaniami Sapkowskiego.

Drugi sezon "Wiedźmina" oprócz jednej linii czasowej ma wyróżniać się także mroczniejszymi i mocniejszymi historiami.

W 2. sezonie było moją intencją, by nadal tworzyć to w ten sposób, pozwolić temu płynąć, ale same historie są mocniejsze. Ukazujemy te mroczniejsze elementy i myślę, że idealnie pasują one do całości. Jedyną rzeczą, w której naprawdę staraliśmy się być konsekwentni, to zatrzymanie poczucia humoru [Geralta].

- cytuje słowa showrunnerki portal. 

W nowym sezonie fabuła będzie skupiała się na powieści "Krew elfów", która jest pierwszą z pięciu części sagi. Zobaczymy m.in. wyczekiwany przez wielu wątek szkolenia Ciri.

'Wiedźmin', kadr z sezonu 2. "Wiedźmin 2". Jest nowy zwiastun sezonu. Premiera serialu jeszcze w tym roku

Drugi sezon "Wiedźmina" już 17 grudnia 2021 roku

Z zapowiedzi drugiego sezonu wynika, że Geralt jest przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden. Postanawia więc chronić Ciri i zabiera ją do twierdzy Kaer Morhen, w której został wyszkolony na wiedźmina. 

W obsadzie 2. sezonu "Wiedźmina" znaleźli się aktorzy znani z pierwszego sezonu: Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Tom Canton, Lilly Cooper, Jeremy Crawford, Eamon Farren, Mahesh Jadu, Terence Maynard, Lars Mikkelsen, Mimî M Khayisa, Royce Pierreson, Wilson Mbomio, Anna Shaffer i Therica Wilson-Read. Dołączą do nich między innymi Yasen Atour, Agnes Born czy Paul Bullion.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Wpadki na planie 'Wiedźmina' - Netflix "Wiedźmin" nie będzie idealnie wierny oryginałowi. Jakie zmiany wprowadzono?

Więcej o: