''Miraculum'' - sezon 5. Kiedy premiera nowych odcinków i gdzie obejrzeć serial?

Kiedy premiera 5 sezonu serialu ''Miraculum''? Kolejne odsłony lubianej animacji o superbohaterach Biedronce i Czarnym Kocie ratujących Paryż, choć wyczekiwane, często pojawiają się z opóźnieniem. Jak będzie tym razem?

''Miraculum'' - w oczekiwaniu na kolejny sezon lubianej animacji

''Miraculum: Biedronka i Czarny Kot'' (''Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir'') to serial animowany, który powstał we współpracy japońsko-francusko-koreańskiej. Jego debiut miał miejsce w Korei Południowej we wrześniu 2015 r. Kolejne sezony zbierają bardzo dobre recenzje w wielu krajach. Także na polskim portalu Filmweb.pl oceny poszczególnych odcinków są bardzo dobre - średnia to 7,5/10 przy ponad 3 tys. oceniających. Wiele osób z utęsknieniem czeka więc na kolejny sezon serialu. Niestety, ale prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać na kolejną odsłonę przygód Biedronki i Czarnego Kota. 

''Miraculum'' 5 sezon: kiedy premiera serialu?

Kiedy może odbyć się premiera 5 sezonu serialu ''Miraculum''? Niestety, pomimo znacznej popularności animacji, kolejne sezony pojawiają się często z dość dużym opóźnieniem. Zwykle informacje o tym, że powstanie następny sezon, znane są dużo wcześniej. Ostatni sezon, który można ciągle oglądać, miał swoją premierę w kwietniu 2021 r., czyli w trzy lata od zapowiedzi. Została ona jednak przesunięta w czasie z uwagi na pandemię o ok. pół roku.

Kiedy zobaczymy kolejne odcinki ''Miraculum''? Sezon 5 ma pojawić się w 2022 r. Można spotkać się z niepotwierdzonymi przeciekami, że w niektórych krajach (np. Rosji) premiera planowana jest na marzec przyszłego roku. Zdecydowano też o produkcji kolejnych sezonów serialu - szósta i siódma odsłona pojawią się na rynku w 2023 i 2024 r.   

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek

''Miraculum'' - sezon 5. Obsada i fabuła serialu

Jak będzie wyglądał 5 sezon ''Miraculum''? Obsada polskiego dubbingu i treść pozostają cały czas tajemnicą. W poprzednich czterech sezonach mieliśmy okazję poznać nastoletnich Marinette i Adriena, którzy oprócz zwykłego życia otrzymali specjalne moce. Stali się superbohaterami: Biedronką i Czarnym Kotem. Wszystko po to, żeby chronić Paryż przed złem reprezentowanym przez Władcę Ciem. Pomiędzy młodymi ludźmi rozgrywa się też wątek miłosny. W odcinkach kolejnych sezonów rywalizacja ze złem staje się coraz cięższa, ale bohaterowie zyskują nowych sojuszników w walce z bezwzględnym Władcą Ciem. Poznają też siebie nawzajem. 

Nie wiemy tego, kto będzie odpowiedzialny za dubbing polskiej wersji językowej 5 sezonu ''Miraculum''. Dotychczas jako głównych bohaterów usłyszeliśmy Martę Dobecką (Marinette), Maksymiliana Bogumiła (Adrien) i Michała Konarskiego (Władca Ciem). W gościnnej obsadzie pojawili się m.in. Marek Robaczewski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Cybulski i Tomasz Steciuk.

''Miraculum'' - sezon 5. Gdzie oglądać w Polsce?

Gdzie w naszym kraju można będzie oglądać 5 sezon ''Miraculum''? Również w tym przypadku nie mamy żadnych konkretnych informacji. Debiut serialu w Polsce miał miejsce na kanale Disney Channel. Można było go również obejrzeć na kanale Puls 2 i platformie Netflix. Odcinek trwał zwykle 21 min. Oprócz czterech sezonów serialu pojawiały się też odcinki specjalne o zróżnicowanej długości. 

Zobacz też: "Jak sprzedawać dragi w sieci" sezon 4. Kiedy zobaczymy nowe odcinki?

Więcej o: