Szał na "Squid Game" trwa. Serial zarobi dla Netfliksa blisko 900 mln dolarów

"Squid Game" to najgłośniejszy serial ostatnich tygodni. Południowokoreańska produkcja trafiła na pierwsze miejsca list najchętniej oglądanych propozycji Netfliksa w 90 krajach. Wedle zdobytych przez Bloomberga danych, platforma może zarobić na "Squid Game" rekordową sumę blisko 900 mln dolarów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl >>

Dziewięcioodcinkowy thriller, w którym żyjący w ubóstwie zawodnicy biorą udział w dziecięcych zabawach ze śmiertelnymi konsekwencjami i walczą o nagrodę w wysokości 45,6 miliarda wonów (38,5 mln dol.), po premierze w zeszłym miesiącu stał się międzynarodowym hitem. Bloomberg podaje, że różnica między kosztami produkcji a tym, ile ostatecznie będzie warta, jest kolosalna — na stworzenie "Squid Game" przeznaczono ok. 21,4 mln dol.

Zobacz wideo "Squid Game" - 2 sezon. Kiedy mordercza gra wróci na ekrany? [ZWIASTUN]

"Squid Game" bije kolejne rekordy

Bloomberg dotarł do wewnętrznych dokumentów Netfliksa, z których można się dowiedzieć m.in., że w ciągu 23 dni od premiery co najmniej dwie minuty serialu obejrzało ok. 132 mln użytkowników platformy (dla porównania — łączna liczba subskrybentów Netfliksa to ok. 210 mln). Poprzednio rekord na tym polu należał do serialu "Bridgertonowie", który przez pierwsze cztery tygodnie obecności w serwisie zgromadził 82 mln zainteresowanych. Dodatkowo 89 proc. osób, które rozpoczęły program, obejrzało więcej niż jeden odcinek, natomiast 66 proc. widzów ukończyło serial w ciągu pierwszych 23 dni.

W Korei Południowej serial okazał się na tyle popularny, że dostawca internetu SK Broadband pozwał Netfliksa. Firma argumentuje, że w ciągu ostatnich trzech lat popularność platformy spowodowała wzrost przesyłu danych o 1150 gigabajtów na sekundę. Po premierze "Squid Game" miarka się przebrała — SK Broadband ubiega się teraz o odszkodowanie w wysokości 23 mln dol.

"Squid Game". O czym opowiada serial?

Główny bohater Seong Gi-heon po utracie pracy i nieudanej próbie rozkręcenia swojego biznesu szuka sposobu na spłatę długów, które zaciągnął zarówno w banku, jak i u żądnych krwi gangsterów. Gdy na stacji metra podchodzi do niego dobrze ubrany nieznajomy i oferuje mu możliwość wzięcia udziału w grze o wielkie pieniądze, postanawia przyjąć propozycję. Bohater znajduje się w grupie 456 osób, w której wszyscy mają problemy finansowe. Niczego nieświadomi ryzykują w serii tradycyjnych gier dla dzieci z zabójczymi zwrotami akcji, aby walczyć o wielkie bogactwo.

Więcej o: