Netflix zdradza, kto dołącza do obsady serialu "Kajko i Kokosz". Duże nazwiska!

Netflix zaprezentował pierwsze odcinku serialu animowanego "Kajko" i Kokosz" w lutym tego roku, a w listopadzie zobaczymy kolejne. Do grona osób użyczających głosów postaciom dołącza m.in. Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Andrzej Seweryn i Brodka.

Netflix zaprezentował kadry z drugiej części serialu animowanego Kajko i Kokosz opartego na kultowym komiksie Janusza Christy i zdradził, że do obsady znanej z pierwszego sezonu dołączyli: Krystyna Janda (Dyrektorka Szkoły Latania), Brodka (Kaprylda), Anna Cieślak (Kapłanka Porewita), a także Jerzy Stuhr (Dziad Borowy), Andrzej Seweryn (Wielki Kapłan) oraz Olaf Lubaszenko (Ramparam).

Kadr z serialu 'Squid Game' Szał na "Squid Game" trwa. Serial zarobi dla Netfliksa blisko 900 mln dolarów

Kajko i Kokosz wracają 17 listopada. Netflix udostępni dziewięć nowych odcinków

W animacji zobaczymy ponownie dobrze znanych bohaterów, którym głosów użyczyli Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Anna Apostolakis (Lubawa), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Zalewski (Wit), Eryk Lubos (Rodrus) oraz Maciej Kosmala (Miluś).

Zobacz wideo Witamy w Mirmiłowie! Jak powstawał serial animowany "Kajko i Kokosz"?

W tym roku mija 50 lat od momentu, gdy powstali Kajko i Kokosz. W związku z tym ukazała się też na rynku wydawniczym "Złota Kolekcja" komiksów z przygodami wojów. Na razie dostępny jest pierwszy z sześciu tomów.

Z lewej okładka książki, z prawej manifestacja 'Nie bądźmy obojętni' w związku z sytuacją uchodźców na granicy polsko-białoruskiej w Bydgoszczy, 5.10.2021 "Żywicielka". Dochód dla organizacji wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy

"Kajko i Kokosz" Netfliksa to natomiast serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami są słowiańscy wojowie - Kajko i Kokosz, którzy w kolejnych odcinkach serii wyruszą na wyprawy i zwiedzą świat poza Mirmiłowem. Jednak nie zabraknie również historii z życia grodu. Przygody dzielnych wojów będą pełne podstępów Zbójcerzy, fanaberii kasztelana Mirmiła, a także psot figlarnego smoka Milusia. 

Do grona twórców dołączyli również Marta Stróżycka odpowiedzialna za reżyserię odcinka "Nawiedzony Gród" oraz Aliaksandr Sasha Kanavalau reżyser "Łaźni" oraz "W dziczy". Nad reżyserią pozostałych odcinków czuwali Michał Śledziu Śledziński, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz oraz Marcin Wasilewski.

Autorami scenariuszy zarówno pierwszej, jak i drugiej części serialu są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a projektów głównych postaci - Sławomir Kiełbus. 

Druga część serialu wyprodukowanego przez EGoFILM, dostępna w Polsce na Netflix od 17 listopada, składa się z dziewięciu trzynastominutowych odcinków. Trzecia część, złożona z dwunastu odcinków, ukaże się w 2022 roku.

Netflix planuje światową premierę pierwszej oraz drugiej części na 1 grudnia 2021 roku.

Więcej o: