Prezenterka TVP Info Agata Biały-Cholewińska odchodzi ze stacji. Dołącza do Polsat News i swojego męża

Do Polsat News dołączyła związana wcześniej z TVP Info Agata Biały-Cholewińska - informują Wirtualnemedia.pl. Prezenterka zadebiutuje w Polsacie na początku listopada. Będzie pracowała z mężem Michałem Cholewińskim, który przeszedł do Polsat News, gdy został ukarany za skrytykowanie na antenie TVP Info orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz wideo "The Good Doctor" - zwiastun 5. sezonu

Małżeństwo Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska prowadzili serwisy i pasma informacyjne w TVP Info. Sytuacja zmieniła się, kiedy w październiku 2020 roku Cholewiński skrytykował na wizji orzeczenie Trybunału Julii Przyłębskiej, które zaostrzyło prawo aborcyjne i wywołało masowe protesty w Polsce.

Agata Biały-Cholewińska będzie znów pracowała z mężem, Michałem Cholewińskim

Za wypowiedź Cholewińskiego zostali ukarani oboje i zniknęli z anteny. Dziennikarz odszedł wówczas do konkurencyjnej stacji Polsat News. Teraz, w jego ślady idzie także Agata Biały-Cholewińska, której debiut w Polsacie zobaczymy już na początku listopada w paśmie "W rytmie dnia".

Wirtualnemedia.pl wskazują również, że w ostatnich miesiącach duże zmiany dotknęły Polsat News, z którego odeszli Michał Giersz, Grzegorz Łaguna, Marek Piotr Wójcicki, Rafał Miżejewski czy Mateusz Maranowski. Powód tych odejść to - zdaniem mediowego portalu - m.in. "niskie stawki" czy umowy śmieciowe.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Michał Cholewiński skrytykował na antenie TVP Info orzeczenie TK zaostrzające prawo aborcyjne

Mimo zmian i czystek, jakie dotknęły w 2016 roku TVP Info, Cholewińscy zostali w stacji i przez pewien czas prowadzili "Teleexpress". Oboje Para została zdegradowana po tym, jak dziennikarz pod koniec października 2020 roku skrytykował na antenie orzeczenie TK Przyłębskiej zaostrzające prawo aborcyjne. Trybunał podjął tę decyzję w apogeum pandemii, restrykcyjnych obostrzeń, w czasie, gdy nie było jeszcze szczepionek na koronawirusa, a szpitale były przepełnione osobami ciężko chorymi na COVID-19. Po tym orzeczeniu ludzie w całej Polsce masowo protestowali na ulicach.

- Ja przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, sentencji, ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to nie czas i nie miejsce (...) ale ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, dlaczego TK w tym czasie - rozedrgania, poważnych innych problemów w Polsce, ale także niepokoju wielu ludzi, podjął tę sprawę i dopuszczono do tego, że to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. To jest moje oświadczanie i tego nie rozumiem" - podkreślił Cholewiński.

Cholewińscy za karę zdjęci z anteny TVP Info i przeniesieni do grupy dziennikarzy rezerwowych

W ramach kary za opinię Cholewińskiego, oboje zostali zdegradowani i od listopada 2020 r. przeniesieni do rezerwowej grupy dziennikarzy TVP Info, która miałaby zabezpieczać ciągłość nadawania kanału, w razie, gdyby któryś z głównych prezenterów zachorował lub trafił na kwarantannę. Małżeństwo otrzymało również propozycję przeniesienia do TVP Polonia, za dużo mniejsze pensje.

Michał Cholewiński nie przystał na te warunki i na początku czerwca 2021 roku zadebiutował jako prowadzący poranne pasmo "Nowy Dzień z Polsat News". Jego śladami poszła żona -  Agata Biały-Cholewińska - którą zobaczymy w listopadzie w programie "W rytmie dnia".

Więcej o: