Wielu twierdzi, że to on jest najlepszym, co dały nam "Gwiezdne wojny". Jest zwiastun "The Book of Boba Fett"

"The Book of Boba Fett" to kolejny (po "The Mandalorian") serial z uniwersum "Gwiezdnych wojen", który produkuje serwis streamingowy Disney+. Dla wielu fanów małomówny łowca nagród to ikoniczna, najlepsza postać serii, więc czekali na taką produkcję od lat.

Boba Fett to niezmodyfikowany klon Jango Fetta, wychowywany przez niego jako syn. Poszedł w jego ślady i został jednym z najbardziej znanych łowców nagród - drogim, ale niezwykle skutecznym. To on złapał Hana Solo i dostarczył go Jabbie w oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen". Ponieważ był ubrany w charakterystyczną mandaloriańską zbroję, wiele osób myślało, że to właśnie o nim będzie opowiadał jeden z pierwszych hitów Disney+ - serial "The Mandalorian".

"The Book of Boba Fett" - zobacz zwiastun

Zobacz wideo "The Book of Boba Fett", czyli nowy serial ze świata "Gwiezdnych wojen". Już jest zwiastun

W "Powrocie Jedi" Boba Fett zostaje pochłonięty przez Sarlacca, ale właśnie w serialu "The Mandalorian" okazuje się, że przeżył spotkanie z potworem. I o jego dalszych losach opowiedzą twórcy "The Book of Boba Fett". Teraz Fett zasiada na tronie Jabby i zapowiada:

Jabba rządził poprzez strach, ja zamierzam to robić poprzez szacunek.

Czy naprawdę tak będzie? Użytkownicy Disney+ dowiedzą się 29 grudnia.

Więcej o serialach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W roli tytułowej występuje Temuera Morrison, który już wcześniej grał tę postać, w obsadzie znalazła się także Ming-Na Wen (Fennec Shand), którą też znają już fani "Gwiezdnych wojen". Kilku odcinków ma reżyserować Robert Rodriguez, w tej roli pojawi się także m.in. Jon Favreau.

Niestety, serwis Disney+ na razie nie jest dostępny w Polsce. Premiera jest zaplanowana na przyszły rok. Prawdopodobnie także w 2022 roku pojawią się odcinki trzeciego sezonu "The Mandalorian".

Więcej o: